29 sep 2016 14:26

29 sep 2016 14:26

Resultat för Höstterrrängen

TERRÄNGLOPP: Femte och sista omgången

Här är resultaten från TAIK friidrotts femte och sista Höstterräng i Rankås den 27 september som fick ett 80-tal löpsugna deltagare.
  Skriv ut artikeln      Rätta fel

Flickor 1,2 km

1. Olivia Åberg-10, 7.34

2. Freja Fossen-08, 8.12

3. Juni Jakobsson-05, 8.45

4. Ida Gejervall-11, 8.46

5. Filippa Aronsson -05, 8.50

6. Agnes Barkestam -09, 9.02

7. Saga Wersén -09, 9.04

8. Meja Svensson -09, 9.08

9. Hanna Martinsson -06, 9.30

10. Cajsa Varis -10, 10.15

11. Cornelia Jakobsson -08, 10.37

12. Alicia Jakobsson -09, 10.38

13. Tindra Zäl l-10, 11.31

14. Linnéa Borglin -11,11.46

15. Mira Jakobsson -12, 11.47

16. Felicia Åberg -11, 11.48

17. Elsa Hallberg -13, 13.07

18. Jolin Lindberg -07, 13.48

19. Alma André -11, 14.45

20. Stella Svensson -13, 15.14

21. Elsa Ohlin -12, 15.17

22. Isabell Friesli -13, 15.51

23. Ellen Wadström -13, 17.28

24. Stella Berling -, 17.45

25. Isa Sjöberg -14, 18.29

26. Alma Ohlin -14, 19.36

27. Ester Dalman -14, 19.37

28. Astrid Esbjörner -11, 20.46

29. Ebba Esbjörner -, 20.47

30. Elsa Svensson -14, 25.11

Pojkar 1,2 km

1. Rasmus Barkestam -10, 7.33

2. Louie Kajerlöv -10,7.47

3. Hampus Varis -08, 8.17

4. John Mann -11,8.37

5. Alexander Dalman -11, 9.23

6. Elias Hörnquist -11, 9.32

7. Adrian Thomée -11,9.48

8. Axel Jakobsson -09, 10.07

9. Alvin Jacobsson -12, 10.08

10. Mario Mako -04,10.10

11. Jacob Makowilner -11,10.12

12. John Wadström -11, 10.25

13. Ian Sjöberg -12, 10.30

14. Filip Karlsjö -09, 10.45

15. Edward Lundberg -10, 11.00

16. Lukas Nilsson -12, 11.14

17. Eskil Wersén -11, 11.27

18. Leon Kajerlöv -12, 11.28

19. Kevin Pettersson -Brand -10, 12.55

20. Arthur Lundberg -13, 13.02

21. Svante Johansson -11, 13.10

22. Anton Lingehed -11, 13.30

23. Valter Johansson -13, 13.57

24.Oscar Johnsson -11, 14.28

25. Pontus Martinsson -13, 15.20

26. Leonel Thomée -13, 15.45

27. Eddie Svensson -12, 16.42

28. Oscar Jaktlund -13, 17.01

29. Ville Eliasson -12, 17.08

30. Alex Enbom -13, 17.23

31. Viggo Welander -10, 19.37

32. Ture Wersén -13, 20.58

33. Oskar Welander -15, 27.22

Erik Jakobsson -13, DNF

Flickor 2,5 km

1. Liv Fossen -05,1 3.06

2. Ella Hörnquist -09, 14.52

3. Ella Tapio -05, 15.43

4. Lovisa Welander -06, 18.14

5. Verna Åberg -07, 20.01

6. Elsa Boman -, 21.11

Pojkar 2,5 km

1. Ivano Wolfström -06 , 13.20

2. Anton Martinsson -10, 14.36

3. Melker Boman -, 19.53

Flickor 5 km

1 .Alma Sjöberg -02, 23.10

2. Siri Kyller -01, 24.54

3. Lydia Bolmenäs -02, 25.59

4. Wilma Jakobsson -01, 27.44

5. Astrid Lennartsson -01 ,30.14

Pojkar 5 km

1. Raoul Schultheiss -05, 24.29

2. Alexander Magnusson -04, 25.16

3. Arvid Lindberg -01, 30.14

4. Axel Ekenstierna -04, 41.03

Flickor 1,2 km

1. Olivia Åberg-10, 7.34

2. Freja Fossen-08, 8.12

3. Juni Jakobsson-05, 8.45

4. Ida Gejervall-11, 8.46

5. Filippa Aronsson -05, 8.50

6. Agnes Barkestam -09, 9.02

7. Saga Wersén -09, 9.04

8. Meja Svensson -09, 9.08

9. Hanna Martinsson -06, 9.30

10. Cajsa Varis -10, 10.15

11. Cornelia Jakobsson -08, 10.37

12. Alicia Jakobsson -09, 10.38

13. Tindra Zäl l-10, 11.31

14. Linnéa Borglin -11,11.46

15. Mira Jakobsson -12, 11.47

16. Felicia Åberg -11, 11.48

17. Elsa Hallberg -13, 13.07

18. Jolin Lindberg -07, 13.48

19. Alma André -11, 14.45

20. Stella Svensson -13, 15.14

21. Elsa Ohlin -12, 15.17

22. Isabell Friesli -13, 15.51

23. Ellen Wadström -13, 17.28

24. Stella Berling -, 17.45

25. Isa Sjöberg -14, 18.29

26. Alma Ohlin -14, 19.36

27. Ester Dalman -14, 19.37

28. Astrid Esbjörner -11, 20.46

29. Ebba Esbjörner -, 20.47

30. Elsa Svensson -14, 25.11

Pojkar 1,2 km

1. Rasmus Barkestam -10, 7.33

2. Louie Kajerlöv -10,7.47

3. Hampus Varis -08, 8.17

4. John Mann -11,8.37

5. Alexander Dalman -11, 9.23

6. Elias Hörnquist -11, 9.32

7. Adrian Thomée -11,9.48

8. Axel Jakobsson -09, 10.07

9. Alvin Jacobsson -12, 10.08

10. Mario Mako -04,10.10

11. Jacob Makowilner -11,10.12

12. John Wadström -11, 10.25

13. Ian Sjöberg -12, 10.30

14. Filip Karlsjö -09, 10.45

15. Edward Lundberg -10, 11.00

16. Lukas Nilsson -12, 11.14

17. Eskil Wersén -11, 11.27

18. Leon Kajerlöv -12, 11.28

19. Kevin Pettersson -Brand -10, 12.55

20. Arthur Lundberg -13, 13.02

21. Svante Johansson -11, 13.10

22. Anton Lingehed -11, 13.30

23. Valter Johansson -13, 13.57

24.Oscar Johnsson -11, 14.28

25. Pontus Martinsson -13, 15.20

26. Leonel Thomée -13, 15.45

27. Eddie Svensson -12, 16.42

28. Oscar Jaktlund -13, 17.01

29. Ville Eliasson -12, 17.08

30. Alex Enbom -13, 17.23

31. Viggo Welander -10, 19.37

32. Ture Wersén -13, 20.58

33. Oskar Welander -15, 27.22

Erik Jakobsson -13, DNF

Flickor 2,5 km

1. Liv Fossen -05,1 3.06

2. Ella Hörnquist -09, 14.52

3. Ella Tapio -05, 15.43

4. Lovisa Welander -06, 18.14

5. Verna Åberg -07, 20.01

6. Elsa Boman -, 21.11

Pojkar 2,5 km

1. Ivano Wolfström -06 , 13.20

2. Anton Martinsson -10, 14.36

3. Melker Boman -, 19.53

Flickor 5 km

1 .Alma Sjöberg -02, 23.10

2. Siri Kyller -01, 24.54

3. Lydia Bolmenäs -02, 25.59

4. Wilma Jakobsson -01, 27.44

5. Astrid Lennartsson -01 ,30.14

Pojkar 5 km

1. Raoul Schultheiss -05, 24.29

2. Alexander Magnusson -04, 25.16

3. Arvid Lindberg -01, 30.14

4. Axel Ekenstierna -04, 41.03