13 okt 2017 15:36

13 okt 2017 15:36

Höstkläder hos PRO Valle

FRÅN LÄSARNA

Temat för detta möte var höstkläder. Lena Gustavsson gästade mötet med sin seniorshop där hon med fyra lokala mannekänger visade en höstkollektion. Mannekängerna fick visa en hel del, från långbyxor och klänningar till vinterjackor. Som slutkläm kom även de två manliga mannekängerna i nattskjortor och nattmössor.

Efter detta blev det obligatoriskt kaffe och smörgås för att därefter övergå till föreningsinfo. Planerad Ullaredsresa blev inställd p.g.a. av för få anmälda. Mötet avslutades med lotteridragning och ett tack till mannekängerna. Lite mer info finns på föreningens hemsida.

Temat för detta möte var höstkläder. Lena Gustavsson gästade mötet med sin seniorshop där hon med fyra lokala mannekänger visade en höstkollektion. Mannekängerna fick visa en hel del, från långbyxor och klänningar till vinterjackor. Som slutkläm kom även de två manliga mannekängerna i nattskjortor och nattmössor.

Efter detta blev det obligatoriskt kaffe och smörgås för att därefter övergå till föreningsinfo. Planerad Ullaredsresa blev inställd p.g.a. av för få anmälda. Mötet avslutades med lotteridragning och ett tack till mannekängerna. Lite mer info finns på föreningens hemsida.