07 feb 2014 19:00

23 jan 2015 15:27

Så träningsspelar SAIK, TAIK, IFK och KIK

Så här försäsongsspelar Skövde AIK, Tibro AIK, IFK Skövde och Skövde KIK, åtminstone enligt de spelscheman som ligger ute på föreningarnas hemsidor.

Skövde AIK

8/2 12.00 IFK Ölme (h)

18/2 17.00 Husqvarna (b)

22/2 11.00 Tibro AIK (h)

1/3 12.00 FC Trollhättan (h)

5/3 18.00 Lidköpings FK (h)

8/3 TBA Gauthiod (h)

12/3 18.00 IFK Skövde (h)

18/3 19.00 Tibro AIK (b)

19/3 18.00 IFK Tidaholm (h)

22/3 TBA IFK Uddevalla (h)

29/3 13.00 Degerfors IF (b)

5/4 TBA Norrby IF (b)

12/4 12.00 Oddevold (h)

Seriepremiär: 21/4 17.00 Örgryte (b)

Tibro AIK

22/2 11.00 Skövde AIK (b)

1/3 12.00 IFK Ölme (h)

8/3 12.00 IFK Falköping (b)

15/3 12.00 IFK Skövde (h)

18/3 19.00 Skövde AIK (h)

22/3 12.00 Skara FC (h)

29/3 13.00 Motala AIF (b)

Seriepremiär: 12/4 15.00 Karlstad BK (h)

IFK Skövde

8/2 14.30 IFK Mariestad (h)

21/2 19.30 IFK Tidaholm (h)

1/3 16.00 IFK Värsås (h)

11/3 19.00 Tidaholms GoIF (b)

12/3 18.00 Skövde AIK (b)

15/3 12.00 Tibro AIK (b)

18/3 19.00 Götene IF (b)

21/3 19.30 Lidköpings FK (h)

29/3 16.00 IFK Ölme (h)

Seriepremiär: 12/4 14.00 Fristads GoIF (b)

Skövde KIK

15/2 13.30 Holmalunds IF (b)

22/2 16.00 IK Friscopojkarna (h)

1/3 14.00 Falköpings KIK (h)

15/3 14.00 IK Gauthiod (b)

23/3 12.00 Lidköpings FK (h)

29/3 14.00 Ulricehamns IFK (h)

Seriepremiär: 21/4 14.00 Sils IF

Källa: Klubbarnas hemsidor.

Så här försäsongsspelar Skövde AIK, Tibro AIK, IFK Skövde och Skövde KIK, åtminstone enligt de spelscheman som ligger ute på föreningarnas hemsidor.

Skövde AIK

8/2 12.00 IFK Ölme (h)

18/2 17.00 Husqvarna (b)

22/2 11.00 Tibro AIK (h)

1/3 12.00 FC Trollhättan (h)

5/3 18.00 Lidköpings FK (h)

8/3 TBA Gauthiod (h)

12/3 18.00 IFK Skövde (h)

18/3 19.00 Tibro AIK (b)

19/3 18.00 IFK Tidaholm (h)

22/3 TBA IFK Uddevalla (h)

29/3 13.00 Degerfors IF (b)

5/4 TBA Norrby IF (b)

12/4 12.00 Oddevold (h)

Seriepremiär: 21/4 17.00 Örgryte (b)

Tibro AIK

22/2 11.00 Skövde AIK (b)

1/3 12.00 IFK Ölme (h)

8/3 12.00 IFK Falköping (b)

15/3 12.00 IFK Skövde (h)

18/3 19.00 Skövde AIK (h)

22/3 12.00 Skara FC (h)

29/3 13.00 Motala AIF (b)

Seriepremiär: 12/4 15.00 Karlstad BK (h)

IFK Skövde

8/2 14.30 IFK Mariestad (h)

21/2 19.30 IFK Tidaholm (h)

1/3 16.00 IFK Värsås (h)

11/3 19.00 Tidaholms GoIF (b)

12/3 18.00 Skövde AIK (b)

15/3 12.00 Tibro AIK (b)

18/3 19.00 Götene IF (b)

21/3 19.30 Lidköpings FK (h)

29/3 16.00 IFK Ölme (h)

Seriepremiär: 12/4 14.00 Fristads GoIF (b)

Skövde KIK

15/2 13.30 Holmalunds IF (b)

22/2 16.00 IK Friscopojkarna (h)

1/3 14.00 Falköpings KIK (h)

15/3 14.00 IK Gauthiod (b)

23/3 12.00 Lidköpings FK (h)

29/3 14.00 Ulricehamns IFK (h)

Seriepremiär: 21/4 14.00 Sils IF

Källa: Klubbarnas hemsidor.