12 sep 2015 13:50

12 sep 2015 13:50

Vi som sprang SLA-loppet

Under lördagens avgjordes den sjunde upplagan av SLA-loppet. Omkring 300 anmälda löpare fanns med i år och här nedan kan du se vilka som sprang och hur det gick.

SLA loppet 2015

2015-09-12

1 km Kvinnor: 1) Larsson Widell Elsa, Skövde, 3:28, 2) Dahllöf Ellen, Borgunda, 4:03, 3) Svensson Hanna, Hjo, 4:05, 4) Svensson Emilia, Skövde, 4:14, 5) Bernudd Alva, Hjo, 4:34, 6) Fredh Vilma, Skövde, 4:37, 7) Ahlén Alva, Dala, 5:03, 8) Johansson Kerstin, Skövde, 5:20, 9) Bjurén Siri, Ulvåker, 5:28, 10) Karlsson Ebba, SLA, 5:40, 10) Johansson Kajsa, SLA, 5:40, 12) Nilsson Sally, Skövde, 5:57, 13) Nylund Julia, Skövde, 6:04, 14) Nylund Alice, Skövde, 6:05, 15) Bernudd Elvira, Hjo, 6:06, 16) Andersson Ellie, Hjo, 6:09, 17) Koedpho Wiw, Tibro, 6:36, 17) Norlander Tilda, Skövde, 6:36, 19) Eriksson Hilda, Skövde, 6:42, 20) Malmgren Ally, Skövde, 7:49, 21) Lähde Elsa, Skövde, 8:19, 22) Andersson Bonnie, Skövde, 8:30, 23) Norlander Hedda, Skövde, 13:06, 24) Lähde Asta, Skövde, 13:08, 25) Kroon Emma, Skövde, 13:33, 26) Andersson Hedda, Hjo, 13:49, 27) Eriksson Siri, Skövde, 14:51.

1 km Män: 1) Dahlman David, Fagersanna, 3:44, 2) Johnsson Rasmus Karlsborg, 3:49, 3) Björkblom Hugo, Skövde, 3:52, 4) Arvidsson Lukas, Skövde, 4:04, 5) Johansson Tage, Skövde, 4:05, 5) Anderberg Hjalmar, IFK Skövde SK, 4:05, 7) Björkblom Lukas, Skövde, 4:25, 8) Frej Samuelsson Max, Tibro, 4:31, 8) Jokela Almgren Jonatan, Timmersdala, 4:31, 10) Liljegren Isak, Skövde, 4:51, 11) Thorell Oliver, Skövde, 5:02, 11) Johansson Alvin, Skövde, 5:02, 13) Hellberg Liam, Skövde, 5:29, 14) Frej Samuelsson, Felix Tibro, 5:39, 15) Johansson Ekström Casper, IFK Skövde, 5:40, 16) Johansson Elliot, Skövde, 5:51, 17) Börjesson Dennis, Skövde, 6:02, 18) Kroon Adam, Skövde, 6:06, 19) Liljegren Filip, Skövde, 6:08, 20) Karlsson Liam, Skövde, 6:11, 21) Bernudd Melker, Hjo, 6:12, 22) Baldesten Felix, Skövde, 6:24, 23) Blom Viggo, Skövde, 6:35, 24) Karlsson Erik, SLA, 6:53, 25) Lundqvist Berg Sander, Skövde, 7:16, 26) Billing Alfred, Skövde, 8:35, 27) Karnell Hugo, Skövde, 8:42, 28) Arenius Charlie, Skövde, 11:09.

5 km Kvinnor: 1) Thorold Hanna, Tidavad, 19:08, 2) Strand Malin, Sävedalens AIK, 19:22, 3) Jansson Hanna, FC Zurg, 20:26, 4) Smedman Sofia, Skövde, 21:50, 5) Magnusson Karin, IF Hagen FIK, 22:35, 6) Wallén Elise, IFK Skövde FIK, 22:44, 7) Andersson Linda, IFK Skövde fik, 22:58, 8) Eriksson Maria, Ingen Klubb, 23:05, 9) Ahlén Åsa, Dala, 23:11, 10) Arvidsson Anna, Skövde, 23:29, 11) Schön Inger, IFK Skövde FIK, 23:45, 12) Johansson Christina, Skövde, 23:49, 13) Jernberg Susanne, Skövde, 23:58, 14) Larsson Widell Elsa, Skövde, 24:14, 15) Hultman Lisa, Skövde, 24:27, 16) Ek Åsa, Skövde, 24:51, 17) Lantz Therese, Skövde, 24:52, 18) Martinsson Helena, Skövde, 25:09, 19) Johansson Lina, Skövde, 25:24, 20) Litstrand Andrea, Jönköping, 25:36, 21) Källner Emma, Hjo, 26:12, 22) Pettersson Kristina, Eksjö, 26:18, 23) Engström Monica, Skövde, 26:37, 24) Kull Ulrika, Skövde, 26:42, 25) Bergdahl Nina, Skövde, 26:47, 26) Anderson May-Linda, Lidköping, 27:01, 27) Arvidsson Jessika, Skövde, 27:04, 28) Thorsell Olivia, Skövde, 27:18, 29) Linné Marie, Skövde, 28:12, 30) Rönnerman Monica, Skövde Hälsa, 28:17, 31) Baldesten Mikaela, Skövde, 28:54, 32) Andersson Karin, Hjo, 28:56, 33) Engström Gun, IF Hagen FIK, 28:57, 34) Tranchell Elin, Skövde, 29:02, 35) Stemer Catrin, Istrums Sk, 29:03, 36) Johansson Magdalena, Fagersanna, 29:08, 37) Gilbertsson Kristina, Skövde, 29:10, 38) Wallén Britt-Marie, Skövde, 30:06, 39) Ekman Marie, Skövde, 30:08, 40) Andersson Anna-Karin, Tidan, 30:23, 41) Åstrand Åsa, IK Wilske, 30:24, 42) Johansson Alma, Skövde, 30:35, 43) Larsson Gunnel, Borgunda, 31:34, 44) Svensson Jennifer, Skövde, 31:55, 45) Jokela Almgren Viktoria, Timmersdala, 32:37, 46) Wixtröm Fanny, Skövde, 33:57, 47) Hagelin Gun, Skövde, 34:08, 48) Hellström Anneli, Tibro, 34:10, 49) Säll Marie, Fagersanna, 34:19, 49) Boström Sandra, Värsås, 34:19, 51) Danielsson Angelica, Tibro, 34:34, 52) Johansson Lise-Lotte, Skövde, 35:09, 53) Larsson Linda, Skövde, 36:17, 54) Arvesved Alice, Skövde, 37:47, 55) Arvesved Erica, Skövde, 37:48, 56) Linder Carina, Skövde, 37:53, 57) Koedpho Kannika, Tibro, 40:46, 58) Lundgren Victoria, Skövde, 42:13.

5 km Män: 1) Magnusson Andreas, Mariestads AIF, 16:58, 2) Svensson Emi,l IFK Skövde SK, 17:19, 3) Stenqvist Viktor, Skövde, 18:00, 4) Elfvén Viktor, IF Hagen FIK, 18:10, 5) Nilssen Linus, IF Hagen FIK, 18:20, 6) Bernhard Rikard, Skövde, 18:24,7) Ljungcrantz Jan, Askim, 18:29, 8) Persson Rasmus, Skövde, 18:33, 9) Bodin Magnus, Tidaholms Sok Sisu, 19:02, 10) Nilsson David, Skövde, 19:06, 11) Tornberg Peter, Crossfit Skövde, 19:25, 12) Landgren Martin, Falköping AIK Skidor, 19:27, 13) Lövgren Mats, Tibro, 19:29, 14) Bogren Mikael, Rejlers IF Skövde, 19:54, 15) Mamedaouda Dieng, IFK Skövde FIK, 19:57, 16) Wallén Michael, Skövde, 20:02, 17) Lantz Markus, Skövde, 20:10, 18) Jemsö Johan, Skövde, 20:12, 18) Lannemyr Carl-Olov, Team Salming, 20:12, 20) Engman Arvid, Skövde Bandy, 20:17, 21) Olsson Lars, IF Hagen FIK, 20:27, 22) Johansson Andreas, Skara, 20:40, 23) Sjölander Peter, Skövde, 20:51, 24) Svartvik Richard, Timmersdala, 20:58, 25) Bergström Alex, Falköping, 21:12, 26) Svensson Magnus, Skövde CK, 21:23, 27) Elgh Johan, Skövde, 21:28, 28) Olofsson Stefan, Skövde Bandy, 21:30, 29) Engblom Mikael, Tibro, 21:36, 30) Andersson Clas, IFK Skövde FIK, 21:41, 31) Johansson Richard, FC Zurg, 21:44, 32) Ernstson Patrik, Skövde Triathlon, 21:52, 33) Andersson Jan, Skövde, 22:22, 34) Stensson Adam, Skövde, 22:23, 35) Aaby-Ericsson Björn, Skövde, 22:32, 36) Wallén Marcus, IFK Skövde friidrott, 22:40, 37) Järlström Mikael, Skövde, 22:41, 38) Andersson Simon, Mariestads AIF, 22:52, 39) Herzig Peter, Berg, 22:55, 40) Baldesten Mikael, Skövde, 22:57, 41) Rönnerman Richard, Skövde Hälsa, 23:03, 42) Litstrand Noel, Jönköping, 23:05, 43) Johansson Mats, Livräddarna Skövde, 23:09, 44) Brunzell Anthon, Skövde, 23:20, 44) Olofsson Andreas, Skövde Bandy, 23:20, 46) Emneus Lars, Flamurtari, 23:40, 47) Andersson Johan, Hjo, 23:44, 48) Hultman Mats, Skövde, 23:54, 49) Källner Herman, Hjo, 24:02, 50) Elton Christian, Åtvidaberg, 24:09, 51) Uhlin Lars, Beateberg IK, 24:19, 52) Magnusson Gustav, IF Hagen FIK, 24:22, 53) Irvine Stuart, Skövde, 24:23, 54) Imberg Jonas, Skövde, 24:38, 55) Jonsson Emil, Skövde Bandy, 24:46, 56) Gustavsson Fredrik, Skövde, 24:48, 57) Johansson Cristian, Skövde, 24:49, 58) Peterson Mattias, Hjo, 24:57, 58) Herzig Linus, Berg, 24:57, 60) Nilson Anders, Karlsborg, 25:12, 61) Hirvonen Markus, Göteborg, 25:19, 62) Skarström Bengt, Skövde, 25:23, 63) Åkerlind Jesper, Skövde, 25:24, 64) Eriksson Mikael, Skövde Bandy, 25:26, 64) Tornblad Mats, Tibro, 25:26, 66) Arenius Rikard, Skövde, 25:27, 67) Rask Mikael, Skövde, 25:28, 68) Svensson Johan, Skövde Bandy, 25:57, 69) Adolfsson Thomas, Skövde, 25:58, 70) Pettersson Frank, Eksjö, 26:08, 71) Karnell Carl Hampus, Skövde, 26:26, 72) Johansson Christer, Skövde, 26:30, 73) Lilja Stefan, Skövde, 26:44, 74) Aksell John, Styrud, 27:10, 75) Wijeratne Andreas, Skövde, 27:11, 76) Dahlstrand Anton, Skövde, 27:17, 77) Wallin Daniel, Skövde, 27:25, 78) Brauer Anders, SLA, 27:31, 79) Hagelin Christer, Skövde, 27:51, 80) Edberg Gustav, TPIF / Malmö, 27:52, 81) Norrman Viklund Ove, Skövde, 27:56, 82) Nimstad Michael, Friskis& Svettis Skövde, 28:23, 83) Tallgren Jacob, Flisans vänner Skövde, 28:24, 84) Bergström Jörgen, Skövde CK / Rejlers, 28:28, 85) Brehag Stig-H, SOK Träff, 28:49, 86) Apelqvist William, Skövde, 28:56, 87) Frej Samuelsson Henrik, Tibro, 29:11, 88) Lund Anders, Broddetorps, 29:15, 88) Ahlberg Fredrik, Skövde, 29:15, 90) Front Morgan, Falköping, 29:17, 91) Johansson Rolf, Skövde, 29:18, 92) Thurén David, Ingen Klubb, 29:20, 93) Johansson Jens, Skultorp, 29:27, 93) Johansson Sigge, Skultorp, 29:27, 95) Svensson Mikael, Skövde, 29:37, 96) Kull Johansson Filip, Skövde, 30:10, 97) Andersson Samuel, Tidan, 30:24, 98) Aksell Martin, Styrud, 30:36, 98) Johansson Jonas, Skövde, 30:36, 100) Gustavsson Gunnar, Skövde, 30:47, 101) Ljungcrantz David, Askim, 31:07, 102) Stomberg Jan, Tidaholm, 31:41, 103) Ask Johan, Skövde, 31:44, 104) Ciabatti Robert, Skövde, 31:48, 105) Larsson Tommy, Tibro, 31:50, 106) Jonasson Anders, Lonesome Runners, 32:26, 107) Thorell Mattias, Skövde, 32:36, 108) Olsson Mattias, Skövde, 33:01, 109) Larsson Per-Erik, Tibro, 33:41, 110) Johansson Sven, Hova, 34:24, 111) Danielsson Dan-Åke, Tibro, 34:34, 112) Grönblad Sture, Miljöpartiet, 35:06, 113) Malmgren Lave, Skövde, 35:29, 114) Österblom Bengt, K3 IF, 36:54, 115) Johansson Lennart, Mariestads AIF, 39:00.

SLA loppet 2015

2015-09-12

1 km Kvinnor: 1) Larsson Widell Elsa, Skövde, 3:28, 2) Dahllöf Ellen, Borgunda, 4:03, 3) Svensson Hanna, Hjo, 4:05, 4) Svensson Emilia, Skövde, 4:14, 5) Bernudd Alva, Hjo, 4:34, 6) Fredh Vilma, Skövde, 4:37, 7) Ahlén Alva, Dala, 5:03, 8) Johansson Kerstin, Skövde, 5:20, 9) Bjurén Siri, Ulvåker, 5:28, 10) Karlsson Ebba, SLA, 5:40, 10) Johansson Kajsa, SLA, 5:40, 12) Nilsson Sally, Skövde, 5:57, 13) Nylund Julia, Skövde, 6:04, 14) Nylund Alice, Skövde, 6:05, 15) Bernudd Elvira, Hjo, 6:06, 16) Andersson Ellie, Hjo, 6:09, 17) Koedpho Wiw, Tibro, 6:36, 17) Norlander Tilda, Skövde, 6:36, 19) Eriksson Hilda, Skövde, 6:42, 20) Malmgren Ally, Skövde, 7:49, 21) Lähde Elsa, Skövde, 8:19, 22) Andersson Bonnie, Skövde, 8:30, 23) Norlander Hedda, Skövde, 13:06, 24) Lähde Asta, Skövde, 13:08, 25) Kroon Emma, Skövde, 13:33, 26) Andersson Hedda, Hjo, 13:49, 27) Eriksson Siri, Skövde, 14:51.

1 km Män: 1) Dahlman David, Fagersanna, 3:44, 2) Johnsson Rasmus Karlsborg, 3:49, 3) Björkblom Hugo, Skövde, 3:52, 4) Arvidsson Lukas, Skövde, 4:04, 5) Johansson Tage, Skövde, 4:05, 5) Anderberg Hjalmar, IFK Skövde SK, 4:05, 7) Björkblom Lukas, Skövde, 4:25, 8) Frej Samuelsson Max, Tibro, 4:31, 8) Jokela Almgren Jonatan, Timmersdala, 4:31, 10) Liljegren Isak, Skövde, 4:51, 11) Thorell Oliver, Skövde, 5:02, 11) Johansson Alvin, Skövde, 5:02, 13) Hellberg Liam, Skövde, 5:29, 14) Frej Samuelsson, Felix Tibro, 5:39, 15) Johansson Ekström Casper, IFK Skövde, 5:40, 16) Johansson Elliot, Skövde, 5:51, 17) Börjesson Dennis, Skövde, 6:02, 18) Kroon Adam, Skövde, 6:06, 19) Liljegren Filip, Skövde, 6:08, 20) Karlsson Liam, Skövde, 6:11, 21) Bernudd Melker, Hjo, 6:12, 22) Baldesten Felix, Skövde, 6:24, 23) Blom Viggo, Skövde, 6:35, 24) Karlsson Erik, SLA, 6:53, 25) Lundqvist Berg Sander, Skövde, 7:16, 26) Billing Alfred, Skövde, 8:35, 27) Karnell Hugo, Skövde, 8:42, 28) Arenius Charlie, Skövde, 11:09.

5 km Kvinnor: 1) Thorold Hanna, Tidavad, 19:08, 2) Strand Malin, Sävedalens AIK, 19:22, 3) Jansson Hanna, FC Zurg, 20:26, 4) Smedman Sofia, Skövde, 21:50, 5) Magnusson Karin, IF Hagen FIK, 22:35, 6) Wallén Elise, IFK Skövde FIK, 22:44, 7) Andersson Linda, IFK Skövde fik, 22:58, 8) Eriksson Maria, Ingen Klubb, 23:05, 9) Ahlén Åsa, Dala, 23:11, 10) Arvidsson Anna, Skövde, 23:29, 11) Schön Inger, IFK Skövde FIK, 23:45, 12) Johansson Christina, Skövde, 23:49, 13) Jernberg Susanne, Skövde, 23:58, 14) Larsson Widell Elsa, Skövde, 24:14, 15) Hultman Lisa, Skövde, 24:27, 16) Ek Åsa, Skövde, 24:51, 17) Lantz Therese, Skövde, 24:52, 18) Martinsson Helena, Skövde, 25:09, 19) Johansson Lina, Skövde, 25:24, 20) Litstrand Andrea, Jönköping, 25:36, 21) Källner Emma, Hjo, 26:12, 22) Pettersson Kristina, Eksjö, 26:18, 23) Engström Monica, Skövde, 26:37, 24) Kull Ulrika, Skövde, 26:42, 25) Bergdahl Nina, Skövde, 26:47, 26) Anderson May-Linda, Lidköping, 27:01, 27) Arvidsson Jessika, Skövde, 27:04, 28) Thorsell Olivia, Skövde, 27:18, 29) Linné Marie, Skövde, 28:12, 30) Rönnerman Monica, Skövde Hälsa, 28:17, 31) Baldesten Mikaela, Skövde, 28:54, 32) Andersson Karin, Hjo, 28:56, 33) Engström Gun, IF Hagen FIK, 28:57, 34) Tranchell Elin, Skövde, 29:02, 35) Stemer Catrin, Istrums Sk, 29:03, 36) Johansson Magdalena, Fagersanna, 29:08, 37) Gilbertsson Kristina, Skövde, 29:10, 38) Wallén Britt-Marie, Skövde, 30:06, 39) Ekman Marie, Skövde, 30:08, 40) Andersson Anna-Karin, Tidan, 30:23, 41) Åstrand Åsa, IK Wilske, 30:24, 42) Johansson Alma, Skövde, 30:35, 43) Larsson Gunnel, Borgunda, 31:34, 44) Svensson Jennifer, Skövde, 31:55, 45) Jokela Almgren Viktoria, Timmersdala, 32:37, 46) Wixtröm Fanny, Skövde, 33:57, 47) Hagelin Gun, Skövde, 34:08, 48) Hellström Anneli, Tibro, 34:10, 49) Säll Marie, Fagersanna, 34:19, 49) Boström Sandra, Värsås, 34:19, 51) Danielsson Angelica, Tibro, 34:34, 52) Johansson Lise-Lotte, Skövde, 35:09, 53) Larsson Linda, Skövde, 36:17, 54) Arvesved Alice, Skövde, 37:47, 55) Arvesved Erica, Skövde, 37:48, 56) Linder Carina, Skövde, 37:53, 57) Koedpho Kannika, Tibro, 40:46, 58) Lundgren Victoria, Skövde, 42:13.

5 km Män: 1) Magnusson Andreas, Mariestads AIF, 16:58, 2) Svensson Emi,l IFK Skövde SK, 17:19, 3) Stenqvist Viktor, Skövde, 18:00, 4) Elfvén Viktor, IF Hagen FIK, 18:10, 5) Nilssen Linus, IF Hagen FIK, 18:20, 6) Bernhard Rikard, Skövde, 18:24,7) Ljungcrantz Jan, Askim, 18:29, 8) Persson Rasmus, Skövde, 18:33, 9) Bodin Magnus, Tidaholms Sok Sisu, 19:02, 10) Nilsson David, Skövde, 19:06, 11) Tornberg Peter, Crossfit Skövde, 19:25, 12) Landgren Martin, Falköping AIK Skidor, 19:27, 13) Lövgren Mats, Tibro, 19:29, 14) Bogren Mikael, Rejlers IF Skövde, 19:54, 15) Mamedaouda Dieng, IFK Skövde FIK, 19:57, 16) Wallén Michael, Skövde, 20:02, 17) Lantz Markus, Skövde, 20:10, 18) Jemsö Johan, Skövde, 20:12, 18) Lannemyr Carl-Olov, Team Salming, 20:12, 20) Engman Arvid, Skövde Bandy, 20:17, 21) Olsson Lars, IF Hagen FIK, 20:27, 22) Johansson Andreas, Skara, 20:40, 23) Sjölander Peter, Skövde, 20:51, 24) Svartvik Richard, Timmersdala, 20:58, 25) Bergström Alex, Falköping, 21:12, 26) Svensson Magnus, Skövde CK, 21:23, 27) Elgh Johan, Skövde, 21:28, 28) Olofsson Stefan, Skövde Bandy, 21:30, 29) Engblom Mikael, Tibro, 21:36, 30) Andersson Clas, IFK Skövde FIK, 21:41, 31) Johansson Richard, FC Zurg, 21:44, 32) Ernstson Patrik, Skövde Triathlon, 21:52, 33) Andersson Jan, Skövde, 22:22, 34) Stensson Adam, Skövde, 22:23, 35) Aaby-Ericsson Björn, Skövde, 22:32, 36) Wallén Marcus, IFK Skövde friidrott, 22:40, 37) Järlström Mikael, Skövde, 22:41, 38) Andersson Simon, Mariestads AIF, 22:52, 39) Herzig Peter, Berg, 22:55, 40) Baldesten Mikael, Skövde, 22:57, 41) Rönnerman Richard, Skövde Hälsa, 23:03, 42) Litstrand Noel, Jönköping, 23:05, 43) Johansson Mats, Livräddarna Skövde, 23:09, 44) Brunzell Anthon, Skövde, 23:20, 44) Olofsson Andreas, Skövde Bandy, 23:20, 46) Emneus Lars, Flamurtari, 23:40, 47) Andersson Johan, Hjo, 23:44, 48) Hultman Mats, Skövde, 23:54, 49) Källner Herman, Hjo, 24:02, 50) Elton Christian, Åtvidaberg, 24:09, 51) Uhlin Lars, Beateberg IK, 24:19, 52) Magnusson Gustav, IF Hagen FIK, 24:22, 53) Irvine Stuart, Skövde, 24:23, 54) Imberg Jonas, Skövde, 24:38, 55) Jonsson Emil, Skövde Bandy, 24:46, 56) Gustavsson Fredrik, Skövde, 24:48, 57) Johansson Cristian, Skövde, 24:49, 58) Peterson Mattias, Hjo, 24:57, 58) Herzig Linus, Berg, 24:57, 60) Nilson Anders, Karlsborg, 25:12, 61) Hirvonen Markus, Göteborg, 25:19, 62) Skarström Bengt, Skövde, 25:23, 63) Åkerlind Jesper, Skövde, 25:24, 64) Eriksson Mikael, Skövde Bandy, 25:26, 64) Tornblad Mats, Tibro, 25:26, 66) Arenius Rikard, Skövde, 25:27, 67) Rask Mikael, Skövde, 25:28, 68) Svensson Johan, Skövde Bandy, 25:57, 69) Adolfsson Thomas, Skövde, 25:58, 70) Pettersson Frank, Eksjö, 26:08, 71) Karnell Carl Hampus, Skövde, 26:26, 72) Johansson Christer, Skövde, 26:30, 73) Lilja Stefan, Skövde, 26:44, 74) Aksell John, Styrud, 27:10, 75) Wijeratne Andreas, Skövde, 27:11, 76) Dahlstrand Anton, Skövde, 27:17, 77) Wallin Daniel, Skövde, 27:25, 78) Brauer Anders, SLA, 27:31, 79) Hagelin Christer, Skövde, 27:51, 80) Edberg Gustav, TPIF / Malmö, 27:52, 81) Norrman Viklund Ove, Skövde, 27:56, 82) Nimstad Michael, Friskis& Svettis Skövde, 28:23, 83) Tallgren Jacob, Flisans vänner Skövde, 28:24, 84) Bergström Jörgen, Skövde CK / Rejlers, 28:28, 85) Brehag Stig-H, SOK Träff, 28:49, 86) Apelqvist William, Skövde, 28:56, 87) Frej Samuelsson Henrik, Tibro, 29:11, 88) Lund Anders, Broddetorps, 29:15, 88) Ahlberg Fredrik, Skövde, 29:15, 90) Front Morgan, Falköping, 29:17, 91) Johansson Rolf, Skövde, 29:18, 92) Thurén David, Ingen Klubb, 29:20, 93) Johansson Jens, Skultorp, 29:27, 93) Johansson Sigge, Skultorp, 29:27, 95) Svensson Mikael, Skövde, 29:37, 96) Kull Johansson Filip, Skövde, 30:10, 97) Andersson Samuel, Tidan, 30:24, 98) Aksell Martin, Styrud, 30:36, 98) Johansson Jonas, Skövde, 30:36, 100) Gustavsson Gunnar, Skövde, 30:47, 101) Ljungcrantz David, Askim, 31:07, 102) Stomberg Jan, Tidaholm, 31:41, 103) Ask Johan, Skövde, 31:44, 104) Ciabatti Robert, Skövde, 31:48, 105) Larsson Tommy, Tibro, 31:50, 106) Jonasson Anders, Lonesome Runners, 32:26, 107) Thorell Mattias, Skövde, 32:36, 108) Olsson Mattias, Skövde, 33:01, 109) Larsson Per-Erik, Tibro, 33:41, 110) Johansson Sven, Hova, 34:24, 111) Danielsson Dan-Åke, Tibro, 34:34, 112) Grönblad Sture, Miljöpartiet, 35:06, 113) Malmgren Lave, Skövde, 35:29, 114) Österblom Bengt, K3 IF, 36:54, 115) Johansson Lennart, Mariestads AIF, 39:00.