11 okt 2015 14:30

11 okt 2015 14:38

Vi som sprang Billingehusloppet

TERRÄNGLÖPNING

Billingehusloppet 2015

2015-10-10

7,5 km Stavgång 7,5 km Stavgång: 1) Fransson Lars Skövde 51:18, 2) Larsson Fredrik Brandstorp 54:18, Angshed Markus Skövde 54:18, 4) Johansson Sven Hova 55:03, 5) Haikka Pia Västra Götalandsregionen 56:01, 6) Wahlström Göran SOK Unden 59:06, 7) Nyberg Maria Inflight Service 59:18, 8) Carlsson Anette Superåret 2015/Skövde 1:00:13, 9) Borg Karin Västragötalandsregionen 1:00:49, 10) Kästel Annika VGregion/Skövde 1:00:50, 11) Larsson Susanne Brandstorp 1:01:01, Angshed Cecilia Skövde 1:01:01, 13) Joby Monica Hova 1:01:02, 14) Wångstedt Lena Rc Transport AB 1:01:28, 15) Karlén Anna-Carin Skaraborgs Sjukhus 1:01:58, 16) Johansson Eva Hova 1:02:14, 17) Seipel Anna-Karin Stoppa Klockan 1:02:44, 18) Seipel Håkan Stoppa Klockan 1:02:45, 19) Dahl Peter Rc Transport AB 1:03:21, Friberg Jenny Rc Transport AB 1:03:21, 21) Almström Åsa Cejn 1:03:23, Ottosson Frida Cejn 1:03:23, Persson Karin Cejn 1:03:23, 24) Falk Agneta Rc Transport AB 1:04:15, 25) Wallen Annelie Skovde 1:06:51, 26) Hedman Linda Inflight Service 1:07:25, Hög Carlsson Tina Inflight Service 1:07:25, 28) Gustavsson Lars Wadegårds Åkeri AB 1:08:32, 29) Sandberg Kenneth Skövde 1:08:33, 30) Hansson Tage Västra Götalandsregionen 1:09:00, 31) Edman Ulrika Inflight Service 1:09:48, Hagstedt Viveca Inflight Service 1:09:48, Weijnblad Hedberg Jill Inflight Service 1:09:48, 34) Lundgren Maria Skövde 1:09:53, Otter Carina Skövde 1:09:53, 36) Modhgaddam Dibah Inflight Service 1:11:48, Slåttbakken Maria Inflight Service 1:11:48, 38) Johansson Rolf Cejn 1:11:57, 39) Broo Annette Skövde 1:12:01, Fagerström Marie Skövde 1:12:01, 41) Asplind Rebecka VG regionen 1:13:52, Asplind Österberg Gerd VG regionen 1:13:52, 43) Andersson Kaisa Skövde 1:15:04, Thorell Jan-Olof Dalsjöfors 1:15:04, 45) 720 Andersson Lena Skövde 1:15:09, 46) 111 Fisher Anna Skövde 1:18:28, Strand Sundblad Carina Lidköping 1:18:28, 48) Ljungkvist Annelie Rc Transport AB 1:20:34, Skoog Per Axel Rc Transport AB 1:20:34, 50) Hammargren Torsten Friskisporterna 1:27:38 IFK Skövde.

1.6 km F10: 1) Gustafsson Tova Istrums SK 6:11, 2) Göransson Mira Äspereds IF 7:04, 3) Karlsson Thea Axvall 7:23, 4) Svensson Hanna Hjo 7:31, 5) Grönlund Skultorp 7:35, 6) Zettervall Maya Varnhem 7:49, 7) Johansson Tilda Lerdala 7:56, 8) Bäckman Isabelle Mölndal 8:06, 9) Granevik Annja Lidköping 8:09, 10) Andersson Tindra Tidaholms SOK Sisu 8:16, 11) Wilhelmsson Stella Lidköpings VSK 8:17, 12) Tallbacka Magdalena IFK Skövde SK 8:22, 13) Einarsson Alice Brattås CK 8:26, 14) Qvick Christina Lidköping/Team 100 mil 8:39, 15) Hoffstedt Sandelin Vera IFK Skövde Skidor 9:10, 16) Hjerpe Sara Skövde 9:15, Angshed Frida Skövde 9:15, 18) Bernudd Alva Hjo 9:50, Bernudd Elvira Hjo 9:50, 20) Gustavsen Moa Grästorp 9:57, 21) Ottosson Ella Stenstorps IF 10:06, 22) Paulsson Elin Broddetorp GOIF 10:19, 23) Bjurén Siri Ulvåker 10:25, 24) Karlsson Saga Skövde 10:30, 25) Hall Madicken Binneberg 11:22, 26) Åström Alice Nature Running 12:07, 27) Appelt Tyra Örebro 12:52, 28) Åkerström Beata IFK Skövde SK 13:35, Åkerström Ingrid IFK Skövde Skidklubb 13:35, 30) Lilja Leona Mariestad 13:55, 31) Gullersbo Sara Grebo 14:05, 32) Ahlin Lova Ljungstorp 14:26, 33) Johansson Tuva Broddetorp 17:52, 34) Lilja Ebba Mariestad 18:33, 35) Söderström Kellie LVSK Lidköping 1:59:00.

1.6 km P10: 1) Wiklund Julius IK Wilske 6:05, 2) Ottosson Hugo Stenstorps IF 6:10, 3) Andersson Oliver Skövde IK 6:20, 4) Johnson Oscar Stenstorp 6:23, Magnusson Gustav IF Hagen FIK 6:23, 6) Björk Carl IFK Skövde SK 6:25, 7) Johnson Anton Stenstorp 6:45, 8) Ahlén Hugo Dala Runners 6:46, 9) Elofsson Gottfrid MAIF Mariestad 6:51, 10) Häger Christoffer IK Bergaström 7:00, 11) Seipel Otto Stoppa Klockan 7:03, 12) Zettervall Gustav Varnhem 7:22, 13) Karlsson Alfred FMCK Skövde 7:29, 14) Johansson Lucas Broddetorp 7:31, 15) Ramsin Gustav Istrum friidrott 7:34, 16) Andersson Ted Vänersborg 7:35, 17) Anderberg Hjalmar IFK Skövde SK 7:45, 18) Sundberg Philip Skultorps if 7:51, 19) Kjellberg Larsson Vilgot Råda BK 8:00, 20) Gustavsson Robin Skövde 8:04, 21) Björk Albin Skövde 8:12, 22) Qvick Julius Lidköping/Team 100 mil 8:15, 23) Bonde Axel Vänersborg 8:18, 24) Bayard Liam Broddetorps GOIF 8:19, 25) Paulsson Albin Broddetorps GOIF 8:22, 26) Karonen Axel Broddetorp GoIF 8:31, 27) Alvarsson Melker Skövde 8:42, Borg Oliver Skövde 8:42, 29) Alvarsson Malte Skövde 8:51, 30) Bladh Isak Gudhem 9:10, 31) Bladh Arvid Gudhem 9:12, 32) Thorell Oliver Skövde 9:13, 33) Annergrim Erik OK Klyftamo 9:24, 34) Finer Elias Habo 9:42, 35) Lindgren Alfred Skövde 9:48, 36) Linander Milton Karlskoga 10:13, 37) Dahl Herman Stenstorp 10:18, 38) Johansson Elliot Skövde 10:39, 39) Liivrand Fabian Skövde 10:55, 40) Göransson Hannes Äspereds IF 11:22, 41) Karlsson Robin Skövde 11:25, 42) Bäckman Filip Mölndal 11:43, 43) Gullersbo Martin Grebo 11:52, 44) Rannikko Lukas Skövde 12:05, 45) Gustavsen Carl Grästorp 13:27, 46) Berggren Olle Skövde 13:28, 47) Bernudd Melker Hjo 14:02, 48) Lagerholm Arvid Tidaholm 15:25, 49) Liiivrand Ville Skövde 17:01, 50) Holm Wilhelm Varnhem 18:27.

3.5 km F12: 1) Storm-Karlén Felicia Lidköpings IS 14:25, 2) Widholm Alice Lidköpings VSK 14:54, 3) Genitz Ida Istrums SK 15:03, 4) Kjellberg larsson Meja Lidköping IS 15:08, 5) Carlsson Emma Istrums SK 15:21, 6) den Braver Tove OK Gränsen 15:28, 7) Badh Cayenne IK Wilske 15:46, 8) Alsiö Hanna IK Wilske 15:57, 9) Malm Hilda GP racing Sweden 16:22, 10) Bäckström lisa istrums sk 16:47, 11) Wilhelmsson Tindra Lidköpings VSK 17:01, 12) Dahl Cornelia Stenstorp 19:47, 13) Larsson Tyra Skövde KK 20:21, 14) Jonasson Sara Skövde KK 20:27, 15) Johansson Kajsa SLA 25:18, 16) Karlsson Ebba SLA 25:24, 17) Appelt Linn Örebro 25:36.

3.5 km P12: 1) Karlsson Simon IFK Skövde FK P04 13:25, 2) Bäckman Alexander Örgryte IS 13:28, 3) Johansson Lukas Lerdala 13:29, 4) Gustavsson Linus IFK Skövde FK P04 14:08, 5) Schelp Simon IFK Skövde FK P04 14:09, 6) Elofsson Alfred IFK Mariestad 14:17, 7) van Lith Ponthus Skövde 14:20, 8) Hemberg David Lis 14:26, 9) Anderberg Ludvig IFK Skövde SK 15:10, 10) Tallbacka Helmer IFK Skövde SK 15:15, 11) Einarsson Isak Brattås CK 15:23, 12) Åkerström Melker IFK Skövde SK 15:25, 13) Borg Isak IFK Skövde FK P04 15:37, 14) Malik Jakob Mariestads AIF 15:39, 15) Remmerfelt Arvid Mariestad 15:46, 16) Sundberg Rasmus Skultorps if 16:24, 17) Adam Andreas IFK Skövde FK P04 16:40, 18) Andersson Carl IFK Skövde FK P04 16:52, 19) Strömblad Erik IFK Skövde FK P04 17:31, 20) Johansson Filip <Ingen Klubb> 17:50, 21) Mansouri Leo IFK Skövde FK P04 18:09, 22) Frank David Skövde 18:10, 23) Dahlin Martin OK Klyftamon 18:26, 24) Nyman Jesper IFK Skövde SK 18:34, 25) Rosebrink Linnar Hjo friidrottsklubb 19:28, 26) Karlén Rasmus IFK Skövde FK P04 19:32, Abrahamsson Carlstedt Ludwig IFK Skövde FK P04 19:32, 28) Muñoz Martinez Daniel IFK Skövde FK P04 19:33, 29) Remmerfelt Axel Linköping 19:54, 30) Karonen Olavi Broddetorp GoIF 20:52, 31) Göransson Joakim IFK Skövde FK P04 21:04.

3.5 km F14: 1) Badh Cora IK Wilske 14:40, 2) Klar Wilma Istrums Sk 16:08, 3) Lext Louise Trollhättans fältritt klubb 16:57, 4) Karlsson Caroline Axvall 17:05, 5) Öhman Alice Hjo friidrottsklubb 17:11, 6) Zander Tove Hjo friidrottsklubb 17:33, 7) Bäckström Isabelle Skövde 18:31, 8) Angshed Moa Skövde 20:54.

3.5 km P14: 1) Cannmo David Trollhättan FiK 13:01, 2) Bonde Filip Vänersborg 14:26, 3) Apelqvist Skövde 17:48, 4) Thorbjörn Hugo Stenstorps IF 18:52, 5) Gustavsson Rickard Wadegårds Åkeri AB 30:55, 6) Gustavsson Oscar Wadegårds Åkeri AB 38:29.

5 km F16: 1) Ekman Clara Lidköpings IS 21:03, 2) Storm Karlén Cornelia IF Hagen FIK 22:59, 3) Ingman Jonna Lidköpings IS 23:08, 4) den Braver Kajsa OK Gränsen 23:12, 5) Gustavsson Ingrid Skövde 25:52, 6) Klar Alice Istrums Sk 26:31.

5 km P16: 1) Jälknäs Erik Trollhättan FiK 16:49, 2) Nilssen Linus IF Hagen FIK 17:13, 3) Jälknäs Carl Trollhättan FiK 17:32, 4) Wiklund Simon IK Wilske 17:58, 5) Berg Marcus GLTK 18:46, 6) Evalsson Isak IFK Skövde FK 19:58, 7) Axelsson Joel Stenstorps IF 22:05, 8) Johansson Sigge Skövde 26:26.

5 km Kvinnor: 1) Christiansson Sara Trollhättan FiK 18:04, 2) Gustavsson Aleksandra Lidköpings IS 21:30, 3) Hedman Annika Skövde 22:05, 4) Martinsson Helena Skövde 24:08, 5) Källner Emma Hjo 24:32, 6) Hemberg Malin Lidköping 24:49, 7) Herrmann Elin Superåret 2015 26:00, 8) Wahlström Nina Karlsborg 26:31, 9) Remmerfelt Ida Linköping 26:33, 10) Ekstedt Emelie Ekstedts Järnhandel, Stockho 26:37, 11) Tallbacka Johanna IFK Skövde SK 26:42, 12) Classon Annelie Götene 26:47, 13) Svensson Maria Istrums Sk 27:02, 14) Ahrling Jessica Stoppa Klockan 27:47, 15) Gustavsson Carina Skövde 27:49, 16) Bengtsson Frida Karlsborg 28:04, 17) Ekman Marie IFK Skövde FIK 28:18, 18) Åstrand Åsa IK Wilske 28:19, 19) Bergqvist Astrid Lerdala 28:29, 20) Bjerkhagen Surabhi Västragötalandsregionen Skö 28:34, 21) Hammar Anna Falköpings AIK 28:36, 22) Andersson Hjo Hjo 29:13, 23) Elmshorn Jill Cejn 29:14, 24) Olausson Emma Skara 29:17, Olausson Sara Skara 29:17, 26) Sjöstrand Kristina Lidköping 29:21, 27) Mikanovic Ingela Frösve 29:50, 28) Appelt Marie-Louise Örebro 29:58, 29) Quist Erika Borgunda 30:19, 30) von Essen Ann Stoppa Klockan 30:20, 31) Ekstedt Petra Ekstedts Järnhandel/Götebor 30:32, 32) Fock Johanna Stockholm 30:48, Finér Charlotte Habo 30:48, 34) Malm Sonja Kampavall 30:59, 35) Tigerberg Zandra Lidköping 31:08, 36) Holmvist Maria Tibro 31:10, 37) Wallgren Carina Lerdala 31:21, 38) Gustafsson Julia Lidköping idrottssällskap 31:39, 39) Classon Sara Skövde 31:57, 40) Olausson Britta Skara 32:11, Willbo Karin Skara 32:11, 42) Engelbrektsson Marie Skövde 32:18, 43) Hallberg Emilia Tidan 33:08, 44) Dahlin Annalena OK Klyftamon 33:15, 45) Larsson Helena Tidaholm 33:34, 46) Holmén Yvonne Mariestads AIF 34:01, 47) Lindblom Särndahl Eva Linköping 34:28, 48) Ersson Helena Moholm 34:40, 49) Engqvist Emma Karlsborg 35:03, 50) Larsson Linda Skövde 35:22, 51) Lundholm Charlotte Mariestad 35:29, 52) Lext Susanne Svenska kyrkan 35:44, 53) Rens Isabella Skövde 35:46, Ekring Carina Superåret 2015 35:46, 55) Dahlström Charlotte Cejn 35:49, 56) Johansson Lena Imtech Elteknik 35:51, 57) Bertilsson Camilla Timmersdala motion 35:54, Hall Thérèse Skövde 35:54, 59) Högström Marie Skövde 36:00, 60) Willbo Malin Skara 36:32, 61) Levin Anna Skövde 37:19, 62) Svensson Josefin Skövde 38:55, 63) Karlsson Eva Skövde 39:08, 64) Martinsson Lena Mölndal 42:17, Lönnsjö Anna-Karin Åmål 42:17, 66) Lind Ing-Britt Mariestad 43:47, 67) Wadegård Johanna Wadegårds Åkeri AB 43:49, Norén Wadegård Pernilla Wadegårds Åkeri AB 43:49, 69) Lönnsjö Kristin Tidaholm 44:24, 70) Jansson Susanne Skövde 45:23, 71) Andersson Jenny Mölndal 45:36, 72) Rasmusson Marianne Superåret2015 55:31.

5 km Män: 1) Strandman Benjamin Ekedalen-Tidaholm 18:51, 2) Ekstedt Rasmus Ekstedts Järnhandel Lund 19:37, 3) von Essen Hannes Stoppa Klockan 20:23, Sahlin (tidigare Jonsson) Christian Svensexan IF 20:235) Hedman Martin Skövde 20:26, 6) Höög Johan Mariestadcyklisten 20:59, 7) Dahlberg Jim Gruvsystrarna 21:24, 8) Magnerfelt Lukas Falköpings AIK OK 21:28, 9) Karlsson Alexander Lanna 22:02, 10) Lämgren Jan-Ove Östansjö SK 22:10, 11) Carlsson Ronny Skövde 22:28, 12) Bratt Christer Cejn 23:02, 13) Björnfot Lars Mariestad AIF 23:38, 14) Remmerfelt Nils Mariestad 23:52, 15) Jonsson Mikael Skövde 25:10, 16) Olausson Per Skara 25:29, 17) Andersson Peo Skövde 26:21, 18) Andersson Magnuas Tidholm SOK SISU 26:28, 19) Johansson Lars Länsförsäkringar 26:29, 20) Wallskog Mats Moholm 26:30, 21) Johansson Jens Skövde 26:31, 22) Pantzar Jacob Wadegårds Åkeri AB 26:33, 23) Wadegård Klas Wadegårds Åkeri AB 26:34, 24) Hermansson Ulf Tyresö 27:02, 25) Johansson Rolf Wadegårds Åkeri AB 27:25, Pantzar Lars-Göran Wadegårds Åkeri AB 27:25, 27) Gullersbo Erik Grebo 27:33, 28) Janson Per-Ola Tidaholms SOK Sisu 27:45, 29) Johansson Sven-Olof Skultuna 27:58, 30) Wallgren Magnus Tidaholm 28:15, 31) Berqvist Erik Lerdala 28:29, 32) Sjöstrand Mattias Lidköping 28:36, 33) Jokikokko Matti Motala AIF 28:39, 34) Fransson Olle Göteborg 28:52, 35) millton kjell götene 28:59, 36) Pettersson Stig-Olof Istrums SK 29:25, 37) Stomberg Jan H. Tidaholm 29:56, 38) Johansson Richard SKANSKA 30:04, 39) Haikka Mikko Skövde 30:16, 40) Wallin Daniel Skövde 30:38, 41) Hammar Magnus Lidköping/Team 100 mil 30:42, 42) Olsson Mattias Skövde 30:43, 43) Christensson Tord Norra Lundby 31:14, 44) Johansson Bosse Mariestad 31:20, 45) Fransson Ingemar Hjo 31:51, 46) Ekstedt Peter Ekstedts Järnhandel Skövde 31:52, 47) Holmqvist Magnus Tibro 32:01, 48) Nilsson Lennart Anderstorp 32:30, 49) Böttiger Jimmy Skövde 32:47, 50) Johansson Daniel Västfastigheter 32:50, 51) Österblom Bengt K3 IFK 33:28, 52) Johansson Lennart Mariestads AIF 33:31, 53) Gustafsson Bengt Tidaholms SOK Sisu 33:44, 54) Jansson Henry Tveta 34:03, 55) Nyman Mats Vårgårda CK 34:36, 56) karhu Hampus karhu inc 34:45, 57) Nyblad Simon Skövde 35:45, 58) Carlsson Stefan Tidaholm 35:57, 59) Mathwig Rudolf Götene 36:13, 60) Mide Nimstad Noel Skövde 36:39, Nimstad Alexander Skövde 36:39, 62) Lundell Stig Tidaholm 37:50, 63) Andersson Gustav Skövde 38:33, 64) Andersson Fredrik Skövde 38:34, 65) Jonsson Thomas Skövde-Arielli 39:36, 66) Sandberg Harald IFK Kristinehamn 43:10, 67) Nilsson Kristoffer Skövde 44:24

10.5 km Kvinnor motion: 1) Hansson Lisa götene 47:12, 2) Smedman Sofia Skövde 47:52, 3) Ahlén Nina IF Hagen OL 48:11, 4) Helander Maria Skövde 48:38, 5) Ingsberg Sara Skövde 50:01, 6) Kjellson Louise Hjo 50:13, 7) Karlsson Johanna Falköping 50:25, 8) Ahlén Åsa Dala Runners 50:29, 9) Gustavsen Sofia Grästorp 51:59, 10) Karlsson Maria Skövde 52:38, 11) Johansson Olivia PURE Haircare Skövde 53:11, 12) Löfnertz Andersson Eva Friskis & Svettis Skövde 53:16, 13) Young Anna Hjo 53:23, 14) Lantz Kerstin Skövde Triathlon 53:43, 15) Andersson Ewa Skövde 53:50, 16) Holmgren Gunilla Töreboda 53:53, 17) Samuelsson Anna Skövde 54:07, 18) Engström-Carter Marie Cejn 54:13, 19) Friman Katrin Falköping 54:14, 20) Tropp Anna Skövde 54:15, 21) Johansson Christina Cejn 54:17, 22) Holmén Annika Skövde 54:33, 23) Lantz Therése Skövde 54:48, 24) Peterson Sandra Motala AIF 54:50, 25) Karlsson Sofia Falköping 55:04, 26) Westerberg Karin Stockholm 55:06, 27) Helldén Ulrika Horn 55:08, 28) Furustam Åsa Mariestad 55:18, 29) Carlsson Carola Stenstorp 55:24, 30) Holmstrand Solveig LVSK Lidköping 55:25, 31) Eriksson Erika Tidan 55:50, 32) Andersson Camilla Skövde 56:03, 33) Alsiö Åsa IK Wilske 56:23, 34) Pettersson Karolina Mariestad 57:02, 35) Johansson Anette Cejn 57:15, 36) Willbo Caroline Stenstorp 57:16, 37) Flogård Adeline IK Stern 57:26, 38) Lundgren Linnea Stockholm 57:31, 39) Wallerstedt Cecilia Skövde 57:33, 40) Persic Claesson Hanna SkaRun/Skara 57:37, 41) Hagstedt Lisa Göteborg 57:53, 42) Remmerfelt Karin Linköping 57:56, 43) Friberg Emma Skövde 57:57, 44) Berggren Emelie Skövde 58:03, 45) Schöldström Charlotte Amer Sports 58:06, 46) Göransson Anna Skövde 58:12, 47) Johansson Mona-Lena Lerdala IF 58:42, 48) Janson Eva-Britt Tidaholms SOK Sisu 58:47, 49) Johansson Jenny Stenstorp 59:04, 50) Andersson Ann-Louise Mariestad 59:06, 51) Arvidsson Jessika Skövde 59:08, 52) Gannerud Kristin Lonesome Runners 59:43, 53) Göransson modigh Lena Hjo 59:47, 54) Gustafsson Mia Skara 59:50, 55) Turén Madeleine Stenstorp 59:53, 56) Holst Jessica OK Klyftamo 1:00:01, 57) Magnusson Marie Skövde 1:00:25, 58) Alvarsson Martina Skövde 1:01:00, 59) Rönnerman Monica Skövde Hälsa 1:01:12, 60) Jonsson Christina Götene 1:01:49, 61) Nilsson Ramona Skövde 1:02:14, Karlsson Emma SLA 1:02:14, Kjellberg Jenny Skövde 1:02:14, 64) Östlund Wallescka Skövde 1:02:27, 65) Nilsson Anna-Maria Superåret 1:03:03, 66) Fenelius Pernilla Mölndal 1:03:04, 67) Marculescu Annica Stenstorp 1:03:14, 68) Appelberg Karin Skövde 1:03:38, 69) Johansson Anna EkonomiVis 1:03:59, 70) Henriksson Linnea Karlsborg 1:04:09, 71) Forslund Anneli Mariestad 1:04:13, 72) Svensson Anne Varnhem 1:04:14, 73) Pettersson Karin Vänersborg 1:04:24, 74) Högberg Christina Västra Götalands Regionen 1:04:44, 75) Eriksson Hanna Karlsborg 1:04:46, 76) Gaede Lina Skövde 1:04:51, Christensson Inga Kajsa Norra Ljungby 1:04:51, 78) Åström Lisa Skövde 1:05:44, 79) Özmen Lijbah Jönköping 1:06:02, 80) Bäckström Inger Superåret 2015 1:06:12, 81) Sjöberg Britt-Marie Running for Hjo 1:06:50, 82) Svensson Towa Götene 1:07:32, 83) Guerrero Frida OK Linné 1:07:42, 84) Helin Carina Mariestadcyklisten 1:08:16, 85) Pettersson Annika Falköping 1:08:19, 86) Åström Maria Nature Running 1:08:26, 87) Westermark Gustafsson Bibi Floby 1:08:47, 88) Gustafsson Ann-Sofie Skövde 1:08:59, 89) Bergagård Helene Göteborg 1:09:55, Lundberg Pernilla Skara 1:09:55, 91) Palmqvist Jennie Skövde 1:10:02, 92) Danielsson Ann-Katrin Skövde 1:10:07, 93) Christensson Anna Stockholm 1:10:26, 94) Lenz Augustson Christel Superåret 2015 1:10:49, 95) Andersson Birgitta Knäred 1:11:43, 96) Larsson Gunnel Friskis & Svettis 1:11:45, 97) Karlsson Git Karlskoga 1:13:07, 98) Magnusson Ann-Marie Lidköping 1:14:12, 99) Larsson Karin Mariestad 1:17:05, 100) Månsson Carin Lonesome Runners 1:17:20, 101) Hagman Catharina Mariestadcyklisten 1:17:48, 102) Andersson Marie SKövde 1:18:49, 103) Lindström Sofia Skövde 1:19:17, 104) Gyllenpanzar Amanda Enköping 1:21:43, Gyllenpanzar Susanne Enköping 1:21:43, 106) Emerfält Linda Henån 1:23:02, 107) Enocksson Margaretha Tibro 1:27:12, 108) Jensen Susanna Lidköping 1:39:13, Siby Martina Lidköping 1:39:13.

10.5 km Kvinnor tävling: 1) Öhberg Lisa Hälle IF Ljungskile 40:24, 2) Strand Malin Sävedalens AIK 41:14, 3) Björkdahl Vilma Lidköpings Vsk 44:17, 4) Kihlström Annika IFK Kristinehamn 45:58, 5) Magnusson Karin IF Hagen FIK 49:12, 6) Persson Moa Istrums SK 52:16, 7) Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1:01:39, 8) Engström Gun If Hagen FIK 1:03:30, 9) Annergrim Jessica OK Klyftamo 1:04:13.

10.5km Män motion: 1) Nielsen Linus Heelstriker RC 40:01, 2) Larsson Edvard Mariestad Cyklisten 40:59, 3) den Braver Tobias Habo 41:04, 4) Nilsson David Volvo Powertrain/Skövde 41:17, 5) Laudon Anton Skövde 41:51, 6) Pettersson Mikael Skara 42:12, 7) Lantz Marcus Furhoffs 42:46, 8) Prytz Jens FC Ribba 42:48, 9) Modin Jonas Skövde 43:07, 10) Jerenvik Filip Skövde 43:32, 11) Håkansson Per Ola Nolato Gota 43:40, 12) Wester Sebastian Skövde 43:42, Granevik Andreas VGR 43:42, 14) Peterson Lars Häsocenter, Tidaholm 43:45, Svensson Roger Götene 43:45, 16) Lidén Simon Skövde 43:50, 17) Persson Martin Cejn 43:52, 18) Spjuth Samuel Jönköping 44:05, 19) Fläring Oscar IFK Skövde Friidrott 44:45, Hansson Fredrik Lidköping 44:45, 21) Sjölander Peter Skövde 44:56, 22) Jansson Jonas Skövde 45:16, 23) Evertsson Thorbjörn Lidköping 45:27, 24) Nimrup Mattias Koneo 45:30, 25) Nilsson Henri Skövde CK 45:39, 26) Malm Marcus GP racing Sweden 45:47, 27) Karlsson Arvid FMCK Skövde 45:58, 28) Carlsson Torbjörn Dala Runners 46:05, 29) Henriksson Bernt Gudhems IF 46:15, 30) Nilsson Urban Karlstad 46:16, 31) Andersson Torbjörn Tidaholms SOK Sisu 46:32, 32) Olsson Fredrik SKANSKA 46:34, 33) Johansson Johan Varnhem 46:35, 34) Petersson Anders Skövde 46:42, 35) Källerman Jonas IFK Skövde SK 46:54, 36) Fläring Carl Stockholm 47:03, 37) Paulsson Fredric Broddetorps GOIF 47:05, 38) Jacobsson Rolf Filipstad 47:06, 39) Borg Mikael IFK Skövde FIK 47:11, 40) Carlsson Erik Skövde 47:22, 41) Ek Emil Grästorp 47:29, 42) Norén Bo Mariestad 47:38, 43) Sandström Joakim Falköping 47:51, 44) Bergh Sven-Inge Cejn 47:52, 45) Söderman Mikael Imtech Elteknik 47:56, 46) Jansson Emil Ornunga 48:41, Ranneberg Jonas Ornunga 48:41, 48) Johansson Mikael Mariestad 48:46, 49) Ernstson Patrik Skövde Triathlon 48:56, 50) Wernvik Marcus Linköping 48:59, Bertilsson Anders Friskis & Svettis Skövde 48:59, 52) Larsson David Lerdala IF 49:06, 53) Frejd Johan Skövde 49:08, 54) Glinatsi Daniel Köpenhamn 49:15, Åström Jonas Ingen Klubb 49:15, 56) Ekberg Stefan Skövde 49:18, 57) Krantz Jimmy Skövde 49:20, 58) Hanna Stefan Skövde 49:26, 59) Bladh Peter Gudhem 49:28, 60) Holmgren Christer Lundsbrunn 49:38, 61) Kylänperä Peter Skövde 49:41, 62) Hoffman William Stenstorps IF 49:43, Kastenman Stefan Göteborg 49:43, 64) Kinell Johan Skövde 49:44, 65) Rönnerman Richard Skövde Hälsa 49:47, 66) Eklöf Magnus Täby 49:50, 67) Edholm Fredrik Skövde Bandy 49:52, 68) Dahmm Per-Ola IFK Skövde FIK 49:54, 69) Johansson Jonas TIBRO 49:58, 70) Sahlén Ulf P4 50:00, 71) Malmgren Mattias Skövde 50:07, 72) Blomqvist Max Tidan 50:08, 73) Jafari Mahdi Filipstad 50:11, 74) Ellström Christian Västerås 50:13, 75) Kvick Conny Götene 50:22, 76) Ceraolo Gabriel Mariestad 50:25, 77) Bellehed Pierre Cejn 50:37, 78) Karlén Andreas Hjo 50:51, 79) Ericksson Johan Cejn 50:53, 80) Lindh Jonatan Skövde 50:56, 81) Källner Magnus Cejn 51:02, 82) Bayard Krister Broddetorps goif 51:04, 83) Almström Adam Hjo 51:13, 84) Lövgren Fredrik Skövde 51:14, 85) Carlsson Mats Mariestad 51:22, 86) Malm Henrik Möllan 51:24, 87) Grönlund Patrik Skövde 51:44, 88) Lundqvist Tomas Skara 51:47, 89) Grönlund Erik Skultorp 52:10, 90) Gustavsson Anders Skövde 52:13, 91) Färén Joakim Skövde 52:41, 92) Svanström Daniel Bilia Skövde 52:46, 93) Davidsson Fredrik Falköping 52:48, 94) Friberg Fredrik SKANSKA 52:49, 95) Josefsson Anders IK Albion 52:53, 96) Emneus Lars Besa Kavaja 52:54, 97) Friberg Johan SKANSKA 53:01, 98) von Essen Jakob Stoppa Klockan 53:03, 99) Gustavsen Martin Grästorp 53:06, 100) Alsiö Tomas IK Sturehov 53:12, 101) Carlsson Christer Cejn 53:18, 102) Karlsson Henrik Team Kör Bara Kör 53:27, 103) Bylerius Fredrik SKANSKA 53:28, 104) Lundqvist Johan Skövde 53:29, 105) Klahr Mattias Lonesome runner 53:38, 106) Green Fredrik Skövde 53:39, 107) Andersson Anders Amer Sports 53:48, 108) Eriksson Patrik Karlsborg 53:49, 109) Karlsson Henrik Skövde 53:57, 110) Lindblom Patrik IK NocOut.se 54:01, 111) Andersson Lars Mariestadcyklisten 54:06, 112) Piastra Umberto Karlsborg 54:08, 113) Peterson Mattias Lonesome Runners, Hjo 54:14, 114) Jarl Martin Lerdala IF 54:15, 115) Liljedahl Mikael Stenstorp 54:23, 116) Wallerstedt Johan Skövde 54:38, 117) Gunnarsson Pontus Skövde triathlon 54:41, 118) Annas Henrik Sandhems IF 54:43, 119) Bertilsson Håkan Timmersdala motion 54:45, 120) Zier Daniel Skövde 54:50, 121) Hallgren Anders Rc Transport AB 54:55, 122) Högström Skövde 55:00, 123) Tapper Adam Stockholm 55:06, 124) Samuelsson Magnus Göteborg 55:07, Berger David Skövde 55:07, 126) Johansson Mikael HJO 55:19, 127) Andersson Jan-ove MARIESTAD aif 55:37, 128) Lindgren Mats IK Stern 55:39, Andersson Johan Hjo 55:39, 130) Franzén Jonas Skövde 55:46, 131) Imberg Jonas Skövde 55:51, 132) Fredricson Magnus Lidköpings VSK 55:53, 133) Skärgård Fredrik Team KBK 55:57, 134) Larsson Stefan Skövde 56:03, 135) Remmerfelt Fredrik Mariestad 56:04, 136) Blom Patrik SKANSKA 56:05, 137) Isaksson Daniel Skövde 56:07, 138) Brissman Jan Lazzo 56:29, 139) Flink Ove Ik albion 56:34, 140) Månsson Anders Torslanda 56:35, 141) Classon Anders Götene 56:38, 142) Gergesa Igor SKANSKA 56:46, 143) Carlsson Johan Skövde 56:48, 144) Fritzson Elias Skövde 56:57, 145) Wernvik Johan Skövde 56:58, 146) Klasson Nicklas Cejn 57:01, 147) Holm Conny Imtech skövde 57:03, 148) Bertilsson Anders Binneberg 57:04, 149) Nilson Finn Segelstorps IF 57:18, 150) Johansson Stefan Skövde 57:20, 151) Alvarsson Robert Skövde 57:24, 152) Hjelmare Gustav Stoppa Klockan 57:26, 670 Stramell Ove Skövde 57:26, 154) Andersson Stig Ryda, Vara 57:32, 155) Alfredsson Björn Forsvik 57:56, 156) Johansson Lars Cejn 57:59, 157) Tornblad Mats Tibro 58:07, 158) Djurberg Johansson Håkan Skövde 58:13, 159) Gustafsson Kristoffer Tibro 58:22, 603 Gustafsson Roger Cejn 58:22, 161) Andersson Ulf Skövde 58:24, 162) Engström Göran Klubb: 50:e loppet! 58:40, 163) Svensson Kenth Lerdala IF 58:42, 164) Skaremyr Mikael Skövde 58:55, 165) Sveder Johan SKANSKA 59:01, 166) Larsson Johan Five day week 59:02, 167) Davidsson Berth Falköping 59:03, 168) Johansson Mikael Imtech Elteknik 59:05, 169) Enarsson Johnny SKANSKA 59:06, 170) Metz David Skövde 59:31, 171) Ericson Tommy Karlskoga 59:45, 172) Johansson Fredrik Varnhem 59:49, 173) Karlsson Pär Axvall 59:50, 174) Angel Jonas Tibro 1:00:00, 175) Ahllund Jesper Skövde 1:00:19, 176) Pehrson Ingvar Rudskoga IF 1:00:59, 177) Jonsson Mikael Stängselproffs 1:01:07, 178) Ludvigsson Roger Tidan 1:01:21, 179) Hoffman Christer Stenstorps IF 1:01:23, 180) Hagerö Jonas Cejn 1:01:32, 181) Widell Kenny Gruvsystrarna 1:01:39, 182) Hallerström Jonas Lerdala 1:01:41, 183) Zebbe Roger Cejn 1:02:11, 184) Huss Richard Skövde 1:02:19, 185) Cedving Thomas GÖTENE 1:02:29, 186) Karlsson Bengt Carpa 1:02:38, 187) Nimstad Michael Friskis&Svettis Skövde 1:02:58, 805) Lundgren Åke Axelstorp IF 1:02:58, 189) Israelsson Anders Mariestad 1:03:39, 190) Ellström Ronnie Skövde 1:04:05, 191) Pettersson Sture IK Stern Sävedalen 1:04:09, 192) Larsson Roland Göteborg 1:04:20, 193) Remmerfelt Henrik Linköping 1:04:34, 194) Hermansson Sven-Erik IFK Skövde FIK 1:05:22, 195) Bring Anton Mölndal 1:05:31, 196) Appelberg Carl-Johan Skövde 1:05:53, Karlsson Stefan IK Wilske 1:05:53, 198) Pershed Thomas Skövde 1:06:00, 199) Svensson Rune MAIF 1:06:05, 200) Ekstedt Tomas Ekstedts Järnhandel, Lund 1:06:29, 201) Zander Johan Hjo fridrottsklubb 1:06:30, Zander Lukas Hjo friidrottsklubb 1:06:30, 203) wahlström Ulf Karlsborg 1:06:59, 204) Larsson Henrik Cejn 1:07:17, 205) Josefsson Lars-Olof IK Albion 1:07:53, 206) Fransson Patrik Skövde 1:07:57, 207) Eriksson Claes Karlsborg 1:08:47, 208) Andersson Lars Skövde 1:08:48, 209) Gustavsson Gunnar Skövde 1:09:13, 210) Jonsson Per Karlsborg 1:09:14, 211) Alin Arne Tibro MK 1:11:06, 212) Yngve Sören Hjo 1:11:33, 213) Petersson Håkan PACS Snickeri 1:12:41, 214) Mossberg Jan Ifk Kristinehamn 1:13:19, 215) Gustafsson Anders Vad 1:15:23, 216) Karlsson Joachim Skövde 1:16:12, 217) Larsson Urban Filipstad 1:18:12, 218) Olsson Sven Henån 1:23:02.

10.5km Män tävling1) Mogendi Zackarias Skillingaryd FK 33:49, 2) Kipkorir Japhet Hälle IF 35:49, 3) Ibrahem Hafin Lidköpings LVSK 35:58, 4) Ousbäck Fredrik IFK Skövde FIK 36:13, 5) Svensson Emil IFK Skövde FIK 37:49, 6) Sandgren Martin Tidaholms SOK SISU 38:25, 7) Kibrom Hager Tidaholms SOK Sisu 38:57, 8) Sundberg Markus Lidköpings VSK 39:11, 9) Stenqvist Viktor Axa sports club 39:41, 10) Elfström TwinPeaks Triathlon 40:06, 11) Eriksson Jerker Kristinehamns Multisportklub 40:45, 12) Norén Johan Kvänums IF 41:29, 13) Johansson Mårten IK Wilske Falköping 41:57, 14) Fogelkvist Robert Motala AIF 42:17, 15) Malik Wolfgang Mariestads AIF 42:38, Jakobsson Lars Fredrikshofs FIF 42:38, 17) Larsson Ulf SOK Träff Karlsborg 42:41, 18) Ilveson Ceith Tidaholms SOK Sisu 43:13, 19) Berggren Mattias Stockholm 43:26, 20) Andréasson Tegeman Jerker Vedums AIS 44:00, 21) Quist-Weghagen Edvin IFK Skövde FIK 44:12, 22) Alsiö Albin IK Wilske 44:13, 23) Edvardsen Kenta SkaRun 44:28, 24) Karonen Johani Broddetorp GoIF 44:31, 25) Svantesson Christer Axa Sports Club 45:03, 26) Skaremyr Fredrik IFK Skövde FIK 45:09, 27) Lindén Peter IK Wilske 45:34, 28) Einarsson Per Brattås CK 46:04, 29) Frantzén Marcus IFK Skövde FIK 46:50, 30) Håkansson Martin Hova 47:17, 31) Söderström Fredrik LVSK 47:48, 32) Andersson Clas IFK Skövde FIK 48:54, 33) Ekblom Viktor Skövde 48:59, 34) Magnusson Anders IF Hagen FIK 49:12, 35) Karlsson Johan Friskis och Svettis Skövde 49:38, 36) Wallerman Jonas SOK Träff- Karlsborg 50:42, 37) Andersson Christopher SOK Träff 51:10, 38) Holmèn Sven-Gunnar Mariestads AIF 51:13, 39) Tholin Håkan Istrums SK Friidrott 51:46, 40) Jansson Sven-Inge Mariestads AIF 56:55, 41) Carlsson Gösta KFUM Örebro 1:02:31.

Billingehusloppet 2015

2015-10-10

7,5 km Stavgång 7,5 km Stavgång: 1) Fransson Lars Skövde 51:18, 2) Larsson Fredrik Brandstorp 54:18, Angshed Markus Skövde 54:18, 4) Johansson Sven Hova 55:03, 5) Haikka Pia Västra Götalandsregionen 56:01, 6) Wahlström Göran SOK Unden 59:06, 7) Nyberg Maria Inflight Service 59:18, 8) Carlsson Anette Superåret 2015/Skövde 1:00:13, 9) Borg Karin Västragötalandsregionen 1:00:49, 10) Kästel Annika VGregion/Skövde 1:00:50, 11) Larsson Susanne Brandstorp 1:01:01, Angshed Cecilia Skövde 1:01:01, 13) Joby Monica Hova 1:01:02, 14) Wångstedt Lena Rc Transport AB 1:01:28, 15) Karlén Anna-Carin Skaraborgs Sjukhus 1:01:58, 16) Johansson Eva Hova 1:02:14, 17) Seipel Anna-Karin Stoppa Klockan 1:02:44, 18) Seipel Håkan Stoppa Klockan 1:02:45, 19) Dahl Peter Rc Transport AB 1:03:21, Friberg Jenny Rc Transport AB 1:03:21, 21) Almström Åsa Cejn 1:03:23, Ottosson Frida Cejn 1:03:23, Persson Karin Cejn 1:03:23, 24) Falk Agneta Rc Transport AB 1:04:15, 25) Wallen Annelie Skovde 1:06:51, 26) Hedman Linda Inflight Service 1:07:25, Hög Carlsson Tina Inflight Service 1:07:25, 28) Gustavsson Lars Wadegårds Åkeri AB 1:08:32, 29) Sandberg Kenneth Skövde 1:08:33, 30) Hansson Tage Västra Götalandsregionen 1:09:00, 31) Edman Ulrika Inflight Service 1:09:48, Hagstedt Viveca Inflight Service 1:09:48, Weijnblad Hedberg Jill Inflight Service 1:09:48, 34) Lundgren Maria Skövde 1:09:53, Otter Carina Skövde 1:09:53, 36) Modhgaddam Dibah Inflight Service 1:11:48, Slåttbakken Maria Inflight Service 1:11:48, 38) Johansson Rolf Cejn 1:11:57, 39) Broo Annette Skövde 1:12:01, Fagerström Marie Skövde 1:12:01, 41) Asplind Rebecka VG regionen 1:13:52, Asplind Österberg Gerd VG regionen 1:13:52, 43) Andersson Kaisa Skövde 1:15:04, Thorell Jan-Olof Dalsjöfors 1:15:04, 45) 720 Andersson Lena Skövde 1:15:09, 46) 111 Fisher Anna Skövde 1:18:28, Strand Sundblad Carina Lidköping 1:18:28, 48) Ljungkvist Annelie Rc Transport AB 1:20:34, Skoog Per Axel Rc Transport AB 1:20:34, 50) Hammargren Torsten Friskisporterna 1:27:38 IFK Skövde.

1.6 km F10: 1) Gustafsson Tova Istrums SK 6:11, 2) Göransson Mira Äspereds IF 7:04, 3) Karlsson Thea Axvall 7:23, 4) Svensson Hanna Hjo 7:31, 5) Grönlund Skultorp 7:35, 6) Zettervall Maya Varnhem 7:49, 7) Johansson Tilda Lerdala 7:56, 8) Bäckman Isabelle Mölndal 8:06, 9) Granevik Annja Lidköping 8:09, 10) Andersson Tindra Tidaholms SOK Sisu 8:16, 11) Wilhelmsson Stella Lidköpings VSK 8:17, 12) Tallbacka Magdalena IFK Skövde SK 8:22, 13) Einarsson Alice Brattås CK 8:26, 14) Qvick Christina Lidköping/Team 100 mil 8:39, 15) Hoffstedt Sandelin Vera IFK Skövde Skidor 9:10, 16) Hjerpe Sara Skövde 9:15, Angshed Frida Skövde 9:15, 18) Bernudd Alva Hjo 9:50, Bernudd Elvira Hjo 9:50, 20) Gustavsen Moa Grästorp 9:57, 21) Ottosson Ella Stenstorps IF 10:06, 22) Paulsson Elin Broddetorp GOIF 10:19, 23) Bjurén Siri Ulvåker 10:25, 24) Karlsson Saga Skövde 10:30, 25) Hall Madicken Binneberg 11:22, 26) Åström Alice Nature Running 12:07, 27) Appelt Tyra Örebro 12:52, 28) Åkerström Beata IFK Skövde SK 13:35, Åkerström Ingrid IFK Skövde Skidklubb 13:35, 30) Lilja Leona Mariestad 13:55, 31) Gullersbo Sara Grebo 14:05, 32) Ahlin Lova Ljungstorp 14:26, 33) Johansson Tuva Broddetorp 17:52, 34) Lilja Ebba Mariestad 18:33, 35) Söderström Kellie LVSK Lidköping 1:59:00.

1.6 km P10: 1) Wiklund Julius IK Wilske 6:05, 2) Ottosson Hugo Stenstorps IF 6:10, 3) Andersson Oliver Skövde IK 6:20, 4) Johnson Oscar Stenstorp 6:23, Magnusson Gustav IF Hagen FIK 6:23, 6) Björk Carl IFK Skövde SK 6:25, 7) Johnson Anton Stenstorp 6:45, 8) Ahlén Hugo Dala Runners 6:46, 9) Elofsson Gottfrid MAIF Mariestad 6:51, 10) Häger Christoffer IK Bergaström 7:00, 11) Seipel Otto Stoppa Klockan 7:03, 12) Zettervall Gustav Varnhem 7:22, 13) Karlsson Alfred FMCK Skövde 7:29, 14) Johansson Lucas Broddetorp 7:31, 15) Ramsin Gustav Istrum friidrott 7:34, 16) Andersson Ted Vänersborg 7:35, 17) Anderberg Hjalmar IFK Skövde SK 7:45, 18) Sundberg Philip Skultorps if 7:51, 19) Kjellberg Larsson Vilgot Råda BK 8:00, 20) Gustavsson Robin Skövde 8:04, 21) Björk Albin Skövde 8:12, 22) Qvick Julius Lidköping/Team 100 mil 8:15, 23) Bonde Axel Vänersborg 8:18, 24) Bayard Liam Broddetorps GOIF 8:19, 25) Paulsson Albin Broddetorps GOIF 8:22, 26) Karonen Axel Broddetorp GoIF 8:31, 27) Alvarsson Melker Skövde 8:42, Borg Oliver Skövde 8:42, 29) Alvarsson Malte Skövde 8:51, 30) Bladh Isak Gudhem 9:10, 31) Bladh Arvid Gudhem 9:12, 32) Thorell Oliver Skövde 9:13, 33) Annergrim Erik OK Klyftamo 9:24, 34) Finer Elias Habo 9:42, 35) Lindgren Alfred Skövde 9:48, 36) Linander Milton Karlskoga 10:13, 37) Dahl Herman Stenstorp 10:18, 38) Johansson Elliot Skövde 10:39, 39) Liivrand Fabian Skövde 10:55, 40) Göransson Hannes Äspereds IF 11:22, 41) Karlsson Robin Skövde 11:25, 42) Bäckman Filip Mölndal 11:43, 43) Gullersbo Martin Grebo 11:52, 44) Rannikko Lukas Skövde 12:05, 45) Gustavsen Carl Grästorp 13:27, 46) Berggren Olle Skövde 13:28, 47) Bernudd Melker Hjo 14:02, 48) Lagerholm Arvid Tidaholm 15:25, 49) Liiivrand Ville Skövde 17:01, 50) Holm Wilhelm Varnhem 18:27.

3.5 km F12: 1) Storm-Karlén Felicia Lidköpings IS 14:25, 2) Widholm Alice Lidköpings VSK 14:54, 3) Genitz Ida Istrums SK 15:03, 4) Kjellberg larsson Meja Lidköping IS 15:08, 5) Carlsson Emma Istrums SK 15:21, 6) den Braver Tove OK Gränsen 15:28, 7) Badh Cayenne IK Wilske 15:46, 8) Alsiö Hanna IK Wilske 15:57, 9) Malm Hilda GP racing Sweden 16:22, 10) Bäckström lisa istrums sk 16:47, 11) Wilhelmsson Tindra Lidköpings VSK 17:01, 12) Dahl Cornelia Stenstorp 19:47, 13) Larsson Tyra Skövde KK 20:21, 14) Jonasson Sara Skövde KK 20:27, 15) Johansson Kajsa SLA 25:18, 16) Karlsson Ebba SLA 25:24, 17) Appelt Linn Örebro 25:36.

3.5 km P12: 1) Karlsson Simon IFK Skövde FK P04 13:25, 2) Bäckman Alexander Örgryte IS 13:28, 3) Johansson Lukas Lerdala 13:29, 4) Gustavsson Linus IFK Skövde FK P04 14:08, 5) Schelp Simon IFK Skövde FK P04 14:09, 6) Elofsson Alfred IFK Mariestad 14:17, 7) van Lith Ponthus Skövde 14:20, 8) Hemberg David Lis 14:26, 9) Anderberg Ludvig IFK Skövde SK 15:10, 10) Tallbacka Helmer IFK Skövde SK 15:15, 11) Einarsson Isak Brattås CK 15:23, 12) Åkerström Melker IFK Skövde SK 15:25, 13) Borg Isak IFK Skövde FK P04 15:37, 14) Malik Jakob Mariestads AIF 15:39, 15) Remmerfelt Arvid Mariestad 15:46, 16) Sundberg Rasmus Skultorps if 16:24, 17) Adam Andreas IFK Skövde FK P04 16:40, 18) Andersson Carl IFK Skövde FK P04 16:52, 19) Strömblad Erik IFK Skövde FK P04 17:31, 20) Johansson Filip <Ingen Klubb> 17:50, 21) Mansouri Leo IFK Skövde FK P04 18:09, 22) Frank David Skövde 18:10, 23) Dahlin Martin OK Klyftamon 18:26, 24) Nyman Jesper IFK Skövde SK 18:34, 25) Rosebrink Linnar Hjo friidrottsklubb 19:28, 26) Karlén Rasmus IFK Skövde FK P04 19:32, Abrahamsson Carlstedt Ludwig IFK Skövde FK P04 19:32, 28) Muñoz Martinez Daniel IFK Skövde FK P04 19:33, 29) Remmerfelt Axel Linköping 19:54, 30) Karonen Olavi Broddetorp GoIF 20:52, 31) Göransson Joakim IFK Skövde FK P04 21:04.

3.5 km F14: 1) Badh Cora IK Wilske 14:40, 2) Klar Wilma Istrums Sk 16:08, 3) Lext Louise Trollhättans fältritt klubb 16:57, 4) Karlsson Caroline Axvall 17:05, 5) Öhman Alice Hjo friidrottsklubb 17:11, 6) Zander Tove Hjo friidrottsklubb 17:33, 7) Bäckström Isabelle Skövde 18:31, 8) Angshed Moa Skövde 20:54.

3.5 km P14: 1) Cannmo David Trollhättan FiK 13:01, 2) Bonde Filip Vänersborg 14:26, 3) Apelqvist Skövde 17:48, 4) Thorbjörn Hugo Stenstorps IF 18:52, 5) Gustavsson Rickard Wadegårds Åkeri AB 30:55, 6) Gustavsson Oscar Wadegårds Åkeri AB 38:29.

5 km F16: 1) Ekman Clara Lidköpings IS 21:03, 2) Storm Karlén Cornelia IF Hagen FIK 22:59, 3) Ingman Jonna Lidköpings IS 23:08, 4) den Braver Kajsa OK Gränsen 23:12, 5) Gustavsson Ingrid Skövde 25:52, 6) Klar Alice Istrums Sk 26:31.

5 km P16: 1) Jälknäs Erik Trollhättan FiK 16:49, 2) Nilssen Linus IF Hagen FIK 17:13, 3) Jälknäs Carl Trollhättan FiK 17:32, 4) Wiklund Simon IK Wilske 17:58, 5) Berg Marcus GLTK 18:46, 6) Evalsson Isak IFK Skövde FK 19:58, 7) Axelsson Joel Stenstorps IF 22:05, 8) Johansson Sigge Skövde 26:26.

5 km Kvinnor: 1) Christiansson Sara Trollhättan FiK 18:04, 2) Gustavsson Aleksandra Lidköpings IS 21:30, 3) Hedman Annika Skövde 22:05, 4) Martinsson Helena Skövde 24:08, 5) Källner Emma Hjo 24:32, 6) Hemberg Malin Lidköping 24:49, 7) Herrmann Elin Superåret 2015 26:00, 8) Wahlström Nina Karlsborg 26:31, 9) Remmerfelt Ida Linköping 26:33, 10) Ekstedt Emelie Ekstedts Järnhandel, Stockho 26:37, 11) Tallbacka Johanna IFK Skövde SK 26:42, 12) Classon Annelie Götene 26:47, 13) Svensson Maria Istrums Sk 27:02, 14) Ahrling Jessica Stoppa Klockan 27:47, 15) Gustavsson Carina Skövde 27:49, 16) Bengtsson Frida Karlsborg 28:04, 17) Ekman Marie IFK Skövde FIK 28:18, 18) Åstrand Åsa IK Wilske 28:19, 19) Bergqvist Astrid Lerdala 28:29, 20) Bjerkhagen Surabhi Västragötalandsregionen Skö 28:34, 21) Hammar Anna Falköpings AIK 28:36, 22) Andersson Hjo Hjo 29:13, 23) Elmshorn Jill Cejn 29:14, 24) Olausson Emma Skara 29:17, Olausson Sara Skara 29:17, 26) Sjöstrand Kristina Lidköping 29:21, 27) Mikanovic Ingela Frösve 29:50, 28) Appelt Marie-Louise Örebro 29:58, 29) Quist Erika Borgunda 30:19, 30) von Essen Ann Stoppa Klockan 30:20, 31) Ekstedt Petra Ekstedts Järnhandel/Götebor 30:32, 32) Fock Johanna Stockholm 30:48, Finér Charlotte Habo 30:48, 34) Malm Sonja Kampavall 30:59, 35) Tigerberg Zandra Lidköping 31:08, 36) Holmvist Maria Tibro 31:10, 37) Wallgren Carina Lerdala 31:21, 38) Gustafsson Julia Lidköping idrottssällskap 31:39, 39) Classon Sara Skövde 31:57, 40) Olausson Britta Skara 32:11, Willbo Karin Skara 32:11, 42) Engelbrektsson Marie Skövde 32:18, 43) Hallberg Emilia Tidan 33:08, 44) Dahlin Annalena OK Klyftamon 33:15, 45) Larsson Helena Tidaholm 33:34, 46) Holmén Yvonne Mariestads AIF 34:01, 47) Lindblom Särndahl Eva Linköping 34:28, 48) Ersson Helena Moholm 34:40, 49) Engqvist Emma Karlsborg 35:03, 50) Larsson Linda Skövde 35:22, 51) Lundholm Charlotte Mariestad 35:29, 52) Lext Susanne Svenska kyrkan 35:44, 53) Rens Isabella Skövde 35:46, Ekring Carina Superåret 2015 35:46, 55) Dahlström Charlotte Cejn 35:49, 56) Johansson Lena Imtech Elteknik 35:51, 57) Bertilsson Camilla Timmersdala motion 35:54, Hall Thérèse Skövde 35:54, 59) Högström Marie Skövde 36:00, 60) Willbo Malin Skara 36:32, 61) Levin Anna Skövde 37:19, 62) Svensson Josefin Skövde 38:55, 63) Karlsson Eva Skövde 39:08, 64) Martinsson Lena Mölndal 42:17, Lönnsjö Anna-Karin Åmål 42:17, 66) Lind Ing-Britt Mariestad 43:47, 67) Wadegård Johanna Wadegårds Åkeri AB 43:49, Norén Wadegård Pernilla Wadegårds Åkeri AB 43:49, 69) Lönnsjö Kristin Tidaholm 44:24, 70) Jansson Susanne Skövde 45:23, 71) Andersson Jenny Mölndal 45:36, 72) Rasmusson Marianne Superåret2015 55:31.

5 km Män: 1) Strandman Benjamin Ekedalen-Tidaholm 18:51, 2) Ekstedt Rasmus Ekstedts Järnhandel Lund 19:37, 3) von Essen Hannes Stoppa Klockan 20:23, Sahlin (tidigare Jonsson) Christian Svensexan IF 20:235) Hedman Martin Skövde 20:26, 6) Höög Johan Mariestadcyklisten 20:59, 7) Dahlberg Jim Gruvsystrarna 21:24, 8) Magnerfelt Lukas Falköpings AIK OK 21:28, 9) Karlsson Alexander Lanna 22:02, 10) Lämgren Jan-Ove Östansjö SK 22:10, 11) Carlsson Ronny Skövde 22:28, 12) Bratt Christer Cejn 23:02, 13) Björnfot Lars Mariestad AIF 23:38, 14) Remmerfelt Nils Mariestad 23:52, 15) Jonsson Mikael Skövde 25:10, 16) Olausson Per Skara 25:29, 17) Andersson Peo Skövde 26:21, 18) Andersson Magnuas Tidholm SOK SISU 26:28, 19) Johansson Lars Länsförsäkringar 26:29, 20) Wallskog Mats Moholm 26:30, 21) Johansson Jens Skövde 26:31, 22) Pantzar Jacob Wadegårds Åkeri AB 26:33, 23) Wadegård Klas Wadegårds Åkeri AB 26:34, 24) Hermansson Ulf Tyresö 27:02, 25) Johansson Rolf Wadegårds Åkeri AB 27:25, Pantzar Lars-Göran Wadegårds Åkeri AB 27:25, 27) Gullersbo Erik Grebo 27:33, 28) Janson Per-Ola Tidaholms SOK Sisu 27:45, 29) Johansson Sven-Olof Skultuna 27:58, 30) Wallgren Magnus Tidaholm 28:15, 31) Berqvist Erik Lerdala 28:29, 32) Sjöstrand Mattias Lidköping 28:36, 33) Jokikokko Matti Motala AIF 28:39, 34) Fransson Olle Göteborg 28:52, 35) millton kjell götene 28:59, 36) Pettersson Stig-Olof Istrums SK 29:25, 37) Stomberg Jan H. Tidaholm 29:56, 38) Johansson Richard SKANSKA 30:04, 39) Haikka Mikko Skövde 30:16, 40) Wallin Daniel Skövde 30:38, 41) Hammar Magnus Lidköping/Team 100 mil 30:42, 42) Olsson Mattias Skövde 30:43, 43) Christensson Tord Norra Lundby 31:14, 44) Johansson Bosse Mariestad 31:20, 45) Fransson Ingemar Hjo 31:51, 46) Ekstedt Peter Ekstedts Järnhandel Skövde 31:52, 47) Holmqvist Magnus Tibro 32:01, 48) Nilsson Lennart Anderstorp 32:30, 49) Böttiger Jimmy Skövde 32:47, 50) Johansson Daniel Västfastigheter 32:50, 51) Österblom Bengt K3 IFK 33:28, 52) Johansson Lennart Mariestads AIF 33:31, 53) Gustafsson Bengt Tidaholms SOK Sisu 33:44, 54) Jansson Henry Tveta 34:03, 55) Nyman Mats Vårgårda CK 34:36, 56) karhu Hampus karhu inc 34:45, 57) Nyblad Simon Skövde 35:45, 58) Carlsson Stefan Tidaholm 35:57, 59) Mathwig Rudolf Götene 36:13, 60) Mide Nimstad Noel Skövde 36:39, Nimstad Alexander Skövde 36:39, 62) Lundell Stig Tidaholm 37:50, 63) Andersson Gustav Skövde 38:33, 64) Andersson Fredrik Skövde 38:34, 65) Jonsson Thomas Skövde-Arielli 39:36, 66) Sandberg Harald IFK Kristinehamn 43:10, 67) Nilsson Kristoffer Skövde 44:24

10.5 km Kvinnor motion: 1) Hansson Lisa götene 47:12, 2) Smedman Sofia Skövde 47:52, 3) Ahlén Nina IF Hagen OL 48:11, 4) Helander Maria Skövde 48:38, 5) Ingsberg Sara Skövde 50:01, 6) Kjellson Louise Hjo 50:13, 7) Karlsson Johanna Falköping 50:25, 8) Ahlén Åsa Dala Runners 50:29, 9) Gustavsen Sofia Grästorp 51:59, 10) Karlsson Maria Skövde 52:38, 11) Johansson Olivia PURE Haircare Skövde 53:11, 12) Löfnertz Andersson Eva Friskis & Svettis Skövde 53:16, 13) Young Anna Hjo 53:23, 14) Lantz Kerstin Skövde Triathlon 53:43, 15) Andersson Ewa Skövde 53:50, 16) Holmgren Gunilla Töreboda 53:53, 17) Samuelsson Anna Skövde 54:07, 18) Engström-Carter Marie Cejn 54:13, 19) Friman Katrin Falköping 54:14, 20) Tropp Anna Skövde 54:15, 21) Johansson Christina Cejn 54:17, 22) Holmén Annika Skövde 54:33, 23) Lantz Therése Skövde 54:48, 24) Peterson Sandra Motala AIF 54:50, 25) Karlsson Sofia Falköping 55:04, 26) Westerberg Karin Stockholm 55:06, 27) Helldén Ulrika Horn 55:08, 28) Furustam Åsa Mariestad 55:18, 29) Carlsson Carola Stenstorp 55:24, 30) Holmstrand Solveig LVSK Lidköping 55:25, 31) Eriksson Erika Tidan 55:50, 32) Andersson Camilla Skövde 56:03, 33) Alsiö Åsa IK Wilske 56:23, 34) Pettersson Karolina Mariestad 57:02, 35) Johansson Anette Cejn 57:15, 36) Willbo Caroline Stenstorp 57:16, 37) Flogård Adeline IK Stern 57:26, 38) Lundgren Linnea Stockholm 57:31, 39) Wallerstedt Cecilia Skövde 57:33, 40) Persic Claesson Hanna SkaRun/Skara 57:37, 41) Hagstedt Lisa Göteborg 57:53, 42) Remmerfelt Karin Linköping 57:56, 43) Friberg Emma Skövde 57:57, 44) Berggren Emelie Skövde 58:03, 45) Schöldström Charlotte Amer Sports 58:06, 46) Göransson Anna Skövde 58:12, 47) Johansson Mona-Lena Lerdala IF 58:42, 48) Janson Eva-Britt Tidaholms SOK Sisu 58:47, 49) Johansson Jenny Stenstorp 59:04, 50) Andersson Ann-Louise Mariestad 59:06, 51) Arvidsson Jessika Skövde 59:08, 52) Gannerud Kristin Lonesome Runners 59:43, 53) Göransson modigh Lena Hjo 59:47, 54) Gustafsson Mia Skara 59:50, 55) Turén Madeleine Stenstorp 59:53, 56) Holst Jessica OK Klyftamo 1:00:01, 57) Magnusson Marie Skövde 1:00:25, 58) Alvarsson Martina Skövde 1:01:00, 59) Rönnerman Monica Skövde Hälsa 1:01:12, 60) Jonsson Christina Götene 1:01:49, 61) Nilsson Ramona Skövde 1:02:14, Karlsson Emma SLA 1:02:14, Kjellberg Jenny Skövde 1:02:14, 64) Östlund Wallescka Skövde 1:02:27, 65) Nilsson Anna-Maria Superåret 1:03:03, 66) Fenelius Pernilla Mölndal 1:03:04, 67) Marculescu Annica Stenstorp 1:03:14, 68) Appelberg Karin Skövde 1:03:38, 69) Johansson Anna EkonomiVis 1:03:59, 70) Henriksson Linnea Karlsborg 1:04:09, 71) Forslund Anneli Mariestad 1:04:13, 72) Svensson Anne Varnhem 1:04:14, 73) Pettersson Karin Vänersborg 1:04:24, 74) Högberg Christina Västra Götalands Regionen 1:04:44, 75) Eriksson Hanna Karlsborg 1:04:46, 76) Gaede Lina Skövde 1:04:51, Christensson Inga Kajsa Norra Ljungby 1:04:51, 78) Åström Lisa Skövde 1:05:44, 79) Özmen Lijbah Jönköping 1:06:02, 80) Bäckström Inger Superåret 2015 1:06:12, 81) Sjöberg Britt-Marie Running for Hjo 1:06:50, 82) Svensson Towa Götene 1:07:32, 83) Guerrero Frida OK Linné 1:07:42, 84) Helin Carina Mariestadcyklisten 1:08:16, 85) Pettersson Annika Falköping 1:08:19, 86) Åström Maria Nature Running 1:08:26, 87) Westermark Gustafsson Bibi Floby 1:08:47, 88) Gustafsson Ann-Sofie Skövde 1:08:59, 89) Bergagård Helene Göteborg 1:09:55, Lundberg Pernilla Skara 1:09:55, 91) Palmqvist Jennie Skövde 1:10:02, 92) Danielsson Ann-Katrin Skövde 1:10:07, 93) Christensson Anna Stockholm 1:10:26, 94) Lenz Augustson Christel Superåret 2015 1:10:49, 95) Andersson Birgitta Knäred 1:11:43, 96) Larsson Gunnel Friskis & Svettis 1:11:45, 97) Karlsson Git Karlskoga 1:13:07, 98) Magnusson Ann-Marie Lidköping 1:14:12, 99) Larsson Karin Mariestad 1:17:05, 100) Månsson Carin Lonesome Runners 1:17:20, 101) Hagman Catharina Mariestadcyklisten 1:17:48, 102) Andersson Marie SKövde 1:18:49, 103) Lindström Sofia Skövde 1:19:17, 104) Gyllenpanzar Amanda Enköping 1:21:43, Gyllenpanzar Susanne Enköping 1:21:43, 106) Emerfält Linda Henån 1:23:02, 107) Enocksson Margaretha Tibro 1:27:12, 108) Jensen Susanna Lidköping 1:39:13, Siby Martina Lidköping 1:39:13.

10.5 km Kvinnor tävling: 1) Öhberg Lisa Hälle IF Ljungskile 40:24, 2) Strand Malin Sävedalens AIK 41:14, 3) Björkdahl Vilma Lidköpings Vsk 44:17, 4) Kihlström Annika IFK Kristinehamn 45:58, 5) Magnusson Karin IF Hagen FIK 49:12, 6) Persson Moa Istrums SK 52:16, 7) Magnusson Inger IFK Skövde FIK 1:01:39, 8) Engström Gun If Hagen FIK 1:03:30, 9) Annergrim Jessica OK Klyftamo 1:04:13.

10.5km Män motion: 1) Nielsen Linus Heelstriker RC 40:01, 2) Larsson Edvard Mariestad Cyklisten 40:59, 3) den Braver Tobias Habo 41:04, 4) Nilsson David Volvo Powertrain/Skövde 41:17, 5) Laudon Anton Skövde 41:51, 6) Pettersson Mikael Skara 42:12, 7) Lantz Marcus Furhoffs 42:46, 8) Prytz Jens FC Ribba 42:48, 9) Modin Jonas Skövde 43:07, 10) Jerenvik Filip Skövde 43:32, 11) Håkansson Per Ola Nolato Gota 43:40, 12) Wester Sebastian Skövde 43:42, Granevik Andreas VGR 43:42, 14) Peterson Lars Häsocenter, Tidaholm 43:45, Svensson Roger Götene 43:45, 16) Lidén Simon Skövde 43:50, 17) Persson Martin Cejn 43:52, 18) Spjuth Samuel Jönköping 44:05, 19) Fläring Oscar IFK Skövde Friidrott 44:45, Hansson Fredrik Lidköping 44:45, 21) Sjölander Peter Skövde 44:56, 22) Jansson Jonas Skövde 45:16, 23) Evertsson Thorbjörn Lidköping 45:27, 24) Nimrup Mattias Koneo 45:30, 25) Nilsson Henri Skövde CK 45:39, 26) Malm Marcus GP racing Sweden 45:47, 27) Karlsson Arvid FMCK Skövde 45:58, 28) Carlsson Torbjörn Dala Runners 46:05, 29) Henriksson Bernt Gudhems IF 46:15, 30) Nilsson Urban Karlstad 46:16, 31) Andersson Torbjörn Tidaholms SOK Sisu 46:32, 32) Olsson Fredrik SKANSKA 46:34, 33) Johansson Johan Varnhem 46:35, 34) Petersson Anders Skövde 46:42, 35) Källerman Jonas IFK Skövde SK 46:54, 36) Fläring Carl Stockholm 47:03, 37) Paulsson Fredric Broddetorps GOIF 47:05, 38) Jacobsson Rolf Filipstad 47:06, 39) Borg Mikael IFK Skövde FIK 47:11, 40) Carlsson Erik Skövde 47:22, 41) Ek Emil Grästorp 47:29, 42) Norén Bo Mariestad 47:38, 43) Sandström Joakim Falköping 47:51, 44) Bergh Sven-Inge Cejn 47:52, 45) Söderman Mikael Imtech Elteknik 47:56, 46) Jansson Emil Ornunga 48:41, Ranneberg Jonas Ornunga 48:41, 48) Johansson Mikael Mariestad 48:46, 49) Ernstson Patrik Skövde Triathlon 48:56, 50) Wernvik Marcus Linköping 48:59, Bertilsson Anders Friskis & Svettis Skövde 48:59, 52) Larsson David Lerdala IF 49:06, 53) Frejd Johan Skövde 49:08, 54) Glinatsi Daniel Köpenhamn 49:15, Åström Jonas Ingen Klubb 49:15, 56) Ekberg Stefan Skövde 49:18, 57) Krantz Jimmy Skövde 49:20, 58) Hanna Stefan Skövde 49:26, 59) Bladh Peter Gudhem 49:28, 60) Holmgren Christer Lundsbrunn 49:38, 61) Kylänperä Peter Skövde 49:41, 62) Hoffman William Stenstorps IF 49:43, Kastenman Stefan Göteborg 49:43, 64) Kinell Johan Skövde 49:44, 65) Rönnerman Richard Skövde Hälsa 49:47, 66) Eklöf Magnus Täby 49:50, 67) Edholm Fredrik Skövde Bandy 49:52, 68) Dahmm Per-Ola IFK Skövde FIK 49:54, 69) Johansson Jonas TIBRO 49:58, 70) Sahlén Ulf P4 50:00, 71) Malmgren Mattias Skövde 50:07, 72) Blomqvist Max Tidan 50:08, 73) Jafari Mahdi Filipstad 50:11, 74) Ellström Christian Västerås 50:13, 75) Kvick Conny Götene 50:22, 76) Ceraolo Gabriel Mariestad 50:25, 77) Bellehed Pierre Cejn 50:37, 78) Karlén Andreas Hjo 50:51, 79) Ericksson Johan Cejn 50:53, 80) Lindh Jonatan Skövde 50:56, 81) Källner Magnus Cejn 51:02, 82) Bayard Krister Broddetorps goif 51:04, 83) Almström Adam Hjo 51:13, 84) Lövgren Fredrik Skövde 51:14, 85) Carlsson Mats Mariestad 51:22, 86) Malm Henrik Möllan 51:24, 87) Grönlund Patrik Skövde 51:44, 88) Lundqvist Tomas Skara 51:47, 89) Grönlund Erik Skultorp 52:10, 90) Gustavsson Anders Skövde 52:13, 91) Färén Joakim Skövde 52:41, 92) Svanström Daniel Bilia Skövde 52:46, 93) Davidsson Fredrik Falköping 52:48, 94) Friberg Fredrik SKANSKA 52:49, 95) Josefsson Anders IK Albion 52:53, 96) Emneus Lars Besa Kavaja 52:54, 97) Friberg Johan SKANSKA 53:01, 98) von Essen Jakob Stoppa Klockan 53:03, 99) Gustavsen Martin Grästorp 53:06, 100) Alsiö Tomas IK Sturehov 53:12, 101) Carlsson Christer Cejn 53:18, 102) Karlsson Henrik Team Kör Bara Kör 53:27, 103) Bylerius Fredrik SKANSKA 53:28, 104) Lundqvist Johan Skövde 53:29, 105) Klahr Mattias Lonesome runner 53:38, 106) Green Fredrik Skövde 53:39, 107) Andersson Anders Amer Sports 53:48, 108) Eriksson Patrik Karlsborg 53:49, 109) Karlsson Henrik Skövde 53:57, 110) Lindblom Patrik IK NocOut.se 54:01, 111) Andersson Lars Mariestadcyklisten 54:06, 112) Piastra Umberto Karlsborg 54:08, 113) Peterson Mattias Lonesome Runners, Hjo 54:14, 114) Jarl Martin Lerdala IF 54:15, 115) Liljedahl Mikael Stenstorp 54:23, 116) Wallerstedt Johan Skövde 54:38, 117) Gunnarsson Pontus Skövde triathlon 54:41, 118) Annas Henrik Sandhems IF 54:43, 119) Bertilsson Håkan Timmersdala motion 54:45, 120) Zier Daniel Skövde 54:50, 121) Hallgren Anders Rc Transport AB 54:55, 122) Högström Skövde 55:00, 123) Tapper Adam Stockholm 55:06, 124) Samuelsson Magnus Göteborg 55:07, Berger David Skövde 55:07, 126) Johansson Mikael HJO 55:19, 127) Andersson Jan-ove MARIESTAD aif 55:37, 128) Lindgren Mats IK Stern 55:39, Andersson Johan Hjo 55:39, 130) Franzén Jonas Skövde 55:46, 131) Imberg Jonas Skövde 55:51, 132) Fredricson Magnus Lidköpings VSK 55:53, 133) Skärgård Fredrik Team KBK 55:57, 134) Larsson Stefan Skövde 56:03, 135) Remmerfelt Fredrik Mariestad 56:04, 136) Blom Patrik SKANSKA 56:05, 137) Isaksson Daniel Skövde 56:07, 138) Brissman Jan Lazzo 56:29, 139) Flink Ove Ik albion 56:34, 140) Månsson Anders Torslanda 56:35, 141) Classon Anders Götene 56:38, 142) Gergesa Igor SKANSKA 56:46, 143) Carlsson Johan Skövde 56:48, 144) Fritzson Elias Skövde 56:57, 145) Wernvik Johan Skövde 56:58, 146) Klasson Nicklas Cejn 57:01, 147) Holm Conny Imtech skövde 57:03, 148) Bertilsson Anders Binneberg 57:04, 149) Nilson Finn Segelstorps IF 57:18, 150) Johansson Stefan Skövde 57:20, 151) Alvarsson Robert Skövde 57:24, 152) Hjelmare Gustav Stoppa Klockan 57:26, 670 Stramell Ove Skövde 57:26, 154) Andersson Stig Ryda, Vara 57:32, 155) Alfredsson Björn Forsvik 57:56, 156) Johansson Lars Cejn 57:59, 157) Tornblad Mats Tibro 58:07, 158) Djurberg Johansson Håkan Skövde 58:13, 159) Gustafsson Kristoffer Tibro 58:22, 603 Gustafsson Roger Cejn 58:22, 161) Andersson Ulf Skövde 58:24, 162) Engström Göran Klubb: 50:e loppet! 58:40, 163) Svensson Kenth Lerdala IF 58:42, 164) Skaremyr Mikael Skövde 58:55, 165) Sveder Johan SKANSKA 59:01, 166) Larsson Johan Five day week 59:02, 167) Davidsson Berth Falköping 59:03, 168) Johansson Mikael Imtech Elteknik 59:05, 169) Enarsson Johnny SKANSKA 59:06, 170) Metz David Skövde 59:31, 171) Ericson Tommy Karlskoga 59:45, 172) Johansson Fredrik Varnhem 59:49, 173) Karlsson Pär Axvall 59:50, 174) Angel Jonas Tibro 1:00:00, 175) Ahllund Jesper Skövde 1:00:19, 176) Pehrson Ingvar Rudskoga IF 1:00:59, 177) Jonsson Mikael Stängselproffs 1:01:07, 178) Ludvigsson Roger Tidan 1:01:21, 179) Hoffman Christer Stenstorps IF 1:01:23, 180) Hagerö Jonas Cejn 1:01:32, 181) Widell Kenny Gruvsystrarna 1:01:39, 182) Hallerström Jonas Lerdala 1:01:41, 183) Zebbe Roger Cejn 1:02:11, 184) Huss Richard Skövde 1:02:19, 185) Cedving Thomas GÖTENE 1:02:29, 186) Karlsson Bengt Carpa 1:02:38, 187) Nimstad Michael Friskis&Svettis Skövde 1:02:58, 805) Lundgren Åke Axelstorp IF 1:02:58, 189) Israelsson Anders Mariestad 1:03:39, 190) Ellström Ronnie Skövde 1:04:05, 191) Pettersson Sture IK Stern Sävedalen 1:04:09, 192) Larsson Roland Göteborg 1:04:20, 193) Remmerfelt Henrik Linköping 1:04:34, 194) Hermansson Sven-Erik IFK Skövde FIK 1:05:22, 195) Bring Anton Mölndal 1:05:31, 196) Appelberg Carl-Johan Skövde 1:05:53, Karlsson Stefan IK Wilske 1:05:53, 198) Pershed Thomas Skövde 1:06:00, 199) Svensson Rune MAIF 1:06:05, 200) Ekstedt Tomas Ekstedts Järnhandel, Lund 1:06:29, 201) Zander Johan Hjo fridrottsklubb 1:06:30, Zander Lukas Hjo friidrottsklubb 1:06:30, 203) wahlström Ulf Karlsborg 1:06:59, 204) Larsson Henrik Cejn 1:07:17, 205) Josefsson Lars-Olof IK Albion 1:07:53, 206) Fransson Patrik Skövde 1:07:57, 207) Eriksson Claes Karlsborg 1:08:47, 208) Andersson Lars Skövde 1:08:48, 209) Gustavsson Gunnar Skövde 1:09:13, 210) Jonsson Per Karlsborg 1:09:14, 211) Alin Arne Tibro MK 1:11:06, 212) Yngve Sören Hjo 1:11:33, 213) Petersson Håkan PACS Snickeri 1:12:41, 214) Mossberg Jan Ifk Kristinehamn 1:13:19, 215) Gustafsson Anders Vad 1:15:23, 216) Karlsson Joachim Skövde 1:16:12, 217) Larsson Urban Filipstad 1:18:12, 218) Olsson Sven Henån 1:23:02.

10.5km Män tävling1) Mogendi Zackarias Skillingaryd FK 33:49, 2) Kipkorir Japhet Hälle IF 35:49, 3) Ibrahem Hafin Lidköpings LVSK 35:58, 4) Ousbäck Fredrik IFK Skövde FIK 36:13, 5) Svensson Emil IFK Skövde FIK 37:49, 6) Sandgren Martin Tidaholms SOK SISU 38:25, 7) Kibrom Hager Tidaholms SOK Sisu 38:57, 8) Sundberg Markus Lidköpings VSK 39:11, 9) Stenqvist Viktor Axa sports club 39:41, 10) Elfström TwinPeaks Triathlon 40:06, 11) Eriksson Jerker Kristinehamns Multisportklub 40:45, 12) Norén Johan Kvänums IF 41:29, 13) Johansson Mårten IK Wilske Falköping 41:57, 14) Fogelkvist Robert Motala AIF 42:17, 15) Malik Wolfgang Mariestads AIF 42:38, Jakobsson Lars Fredrikshofs FIF 42:38, 17) Larsson Ulf SOK Träff Karlsborg 42:41, 18) Ilveson Ceith Tidaholms SOK Sisu 43:13, 19) Berggren Mattias Stockholm 43:26, 20) Andréasson Tegeman Jerker Vedums AIS 44:00, 21) Quist-Weghagen Edvin IFK Skövde FIK 44:12, 22) Alsiö Albin IK Wilske 44:13, 23) Edvardsen Kenta SkaRun 44:28, 24) Karonen Johani Broddetorp GoIF 44:31, 25) Svantesson Christer Axa Sports Club 45:03, 26) Skaremyr Fredrik IFK Skövde FIK 45:09, 27) Lindén Peter IK Wilske 45:34, 28) Einarsson Per Brattås CK 46:04, 29) Frantzén Marcus IFK Skövde FIK 46:50, 30) Håkansson Martin Hova 47:17, 31) Söderström Fredrik LVSK 47:48, 32) Andersson Clas IFK Skövde FIK 48:54, 33) Ekblom Viktor Skövde 48:59, 34) Magnusson Anders IF Hagen FIK 49:12, 35) Karlsson Johan Friskis och Svettis Skövde 49:38, 36) Wallerman Jonas SOK Träff- Karlsborg 50:42, 37) Andersson Christopher SOK Träff 51:10, 38) Holmèn Sven-Gunnar Mariestads AIF 51:13, 39) Tholin Håkan Istrums SK Friidrott 51:46, 40) Jansson Sven-Inge Mariestads AIF 56:55, 41) Carlsson Gösta KFUM Örebro 1:02:31.