14 apr 2015 06:00

14 apr 2015 06:00

Terrängpropagandan – första resultaten

RANKÅS

Resultatlistan för nummer ett av Terrängpropagandan i vår avverkades den 7 april och så här ser resultaten ut.

Flickor 1,2 km

1. Tindra Andersson-07 8.36

2. Marcelina Wnuklipinska-03 8.43

3. Lova Tapper-08 8.53

4. Zelda Nohlberg-08 9.08

5. Freja Fossen-08 9.27

5. Ella Hörnqvist-09 9.27

7. Elvira Welander-08 9.31

8. My Sandin-06 9.34

9. Agnes Björklund-05 9.44

10. Thea Melin-07 9.47

10. Svea Sandelius-07 9.47

12. Livia Jäger-10 9.53

13. Stina Rönngård-08 10.04

14. Ellinor Vall-08 10.37

15. Filippa Aronsson-05 10.39

16. Veronica Jonsson-07 10.44

17. Myy Edman-07 10.50

18. Ronja Zäll-07 11.02

19. Lilly Sandin-08 11.05

20. Stella Gustavsson-09 11.10

21. Vilya Eklind-09 11.17

22. Ellen Guldbrandsen-10 11.20

23. Alva Freiman-10 11.21

24. Lovisa Welander-06 11.34

25. Tuva Leijon-09 11.52

26. Lovis Sandin-08 12.02

27. Märta Fernholt-11 12.18

28. Wilma Löfnertz-08 12.19

29. Tilde Mann-10 13.36

30. Isabella Ward-10 13.40

31. Saga Wersén-09 13.41

32. Nellie Guldbrandsen-10 13.43

33. Saga Liss-07 15.12

34. Clara Dahlquist-10 16.38

35. Linnéa Löfgren-11 17.07

36. Hilma Norenbom-12 17.46

37. Johanna Pettersson-12 18.53

38. Astrid Esbjörner-11 20.26

39. Vilda Blom-07 21.59

39. Meja Jonsson-08 21.59

Pojkar 1,2 km

1. Kevin Aronsson-02 7.05

2. Otto Åkerstedt-07 8.09

3. Alfred Wallström-Bergstrand-07 8.16

4. Noel Mälberg-06 8.34

5. Gustav Hultman-09 9.01

5. August Fernholt-09 9.01

7. Isak Sterner-08 9.19

8. Louie Kajerlöv-10 9.26

9. Lukas Nohlberg-11 9.30

10. William Mann-07 9.35

11. Oskar Löfgren-08 9.40

12. Adam Lövgren-10 9.53

13. Lucas Holmberg-09 9.55

14. Milton Påhlsson-10 10.02

15. Noel Valström-10 10.03

16. Tim Johansson-08 10.36

17. Valter Sundelius-10 10.55

18. John Mann-11 11.15

19. Kasper Welander-10 11.37

20. Arvid Larsson-08 12.08

21. Edvin Böckerman-09 12.15

22. Jacob Larsson-10 12.31

23. Oliver Ward-08 12.32

24. Arvid Sundh-10 12.41

25. Alexander Dalman-11 12.44

26. Liam Johansson-10 13.16

27. Lucas Holmberg-09 13.25

28. Aron Sterner-11 13.29

29. Harry Norenbom-09 13.40

30. Gustaf Eriksson-10 14.12

31. Elias Hörnquist-11 14.32

32. Jonathan Vall-12 14.34

33. Gusten Sjöholm-10 14.58

34. Edward Lundberg-10 15.18

35. Alexander Tarkka-12 17.07

36. Eskil Wersén-11 18.39

37. Emil Nilsson-13 18.49

37. Arvid Pettersson-12 18.49

39. Arthur Lundberg-13 20.34

40. Leon Kajerlöv-12 22.02

41. Vide Blom-13 26.35

42. Casper Löfnertz-11 27.06

Flickor 2,5 km

1. Malva Tapper-05 13.04

2. Liv Fossen-05 15.41

3. Miranda Ekholm-05 15.42

4. Jolin Lundberg-07 15.51

5. Linn Rynning-06 17.08

5. Andrea Cederholm-Mohlin-07 17.08

7. Joanna Johansson-03 17.50

8. Tyra Rynning-08 19.07

Pojkar 2,5 km

1. Måns Tapper-03 11.19

2. Isak Erlandsson-01 11.25

3. Axel Böckerman-07 14.13

4. Max Sjöberg-04 14.42

5. Hampus Sandin-04 14,45

5. Hugo Dahlquist-07 14.45

7. Hugo Norenbom-08 16.01

8. Axel Ekenstierna-04 21.45

9. Maximilian Lundgren-05 21.47

Pojkar 5 km

1. Philip Ekenstierna-02 35.50

Flickor 1,2 km

1. Tindra Andersson-07 8.36

2. Marcelina Wnuklipinska-03 8.43

3. Lova Tapper-08 8.53

4. Zelda Nohlberg-08 9.08

5. Freja Fossen-08 9.27

5. Ella Hörnqvist-09 9.27

7. Elvira Welander-08 9.31

8. My Sandin-06 9.34

9. Agnes Björklund-05 9.44

10. Thea Melin-07 9.47

10. Svea Sandelius-07 9.47

12. Livia Jäger-10 9.53

13. Stina Rönngård-08 10.04

14. Ellinor Vall-08 10.37

15. Filippa Aronsson-05 10.39

16. Veronica Jonsson-07 10.44

17. Myy Edman-07 10.50

18. Ronja Zäll-07 11.02

19. Lilly Sandin-08 11.05

20. Stella Gustavsson-09 11.10

21. Vilya Eklind-09 11.17

22. Ellen Guldbrandsen-10 11.20

23. Alva Freiman-10 11.21

24. Lovisa Welander-06 11.34

25. Tuva Leijon-09 11.52

26. Lovis Sandin-08 12.02

27. Märta Fernholt-11 12.18

28. Wilma Löfnertz-08 12.19

29. Tilde Mann-10 13.36

30. Isabella Ward-10 13.40

31. Saga Wersén-09 13.41

32. Nellie Guldbrandsen-10 13.43

33. Saga Liss-07 15.12

34. Clara Dahlquist-10 16.38

35. Linnéa Löfgren-11 17.07

36. Hilma Norenbom-12 17.46

37. Johanna Pettersson-12 18.53

38. Astrid Esbjörner-11 20.26

39. Vilda Blom-07 21.59

39. Meja Jonsson-08 21.59

Pojkar 1,2 km

1. Kevin Aronsson-02 7.05

2. Otto Åkerstedt-07 8.09

3. Alfred Wallström-Bergstrand-07 8.16

4. Noel Mälberg-06 8.34

5. Gustav Hultman-09 9.01

5. August Fernholt-09 9.01

7. Isak Sterner-08 9.19

8. Louie Kajerlöv-10 9.26

9. Lukas Nohlberg-11 9.30

10. William Mann-07 9.35

11. Oskar Löfgren-08 9.40

12. Adam Lövgren-10 9.53

13. Lucas Holmberg-09 9.55

14. Milton Påhlsson-10 10.02

15. Noel Valström-10 10.03

16. Tim Johansson-08 10.36

17. Valter Sundelius-10 10.55

18. John Mann-11 11.15

19. Kasper Welander-10 11.37

20. Arvid Larsson-08 12.08

21. Edvin Böckerman-09 12.15

22. Jacob Larsson-10 12.31

23. Oliver Ward-08 12.32

24. Arvid Sundh-10 12.41

25. Alexander Dalman-11 12.44

26. Liam Johansson-10 13.16

27. Lucas Holmberg-09 13.25

28. Aron Sterner-11 13.29

29. Harry Norenbom-09 13.40

30. Gustaf Eriksson-10 14.12

31. Elias Hörnquist-11 14.32

32. Jonathan Vall-12 14.34

33. Gusten Sjöholm-10 14.58

34. Edward Lundberg-10 15.18

35. Alexander Tarkka-12 17.07

36. Eskil Wersén-11 18.39

37. Emil Nilsson-13 18.49

37. Arvid Pettersson-12 18.49

39. Arthur Lundberg-13 20.34

40. Leon Kajerlöv-12 22.02

41. Vide Blom-13 26.35

42. Casper Löfnertz-11 27.06

Flickor 2,5 km

1. Malva Tapper-05 13.04

2. Liv Fossen-05 15.41

3. Miranda Ekholm-05 15.42

4. Jolin Lundberg-07 15.51

5. Linn Rynning-06 17.08

5. Andrea Cederholm-Mohlin-07 17.08

7. Joanna Johansson-03 17.50

8. Tyra Rynning-08 19.07

Pojkar 2,5 km

1. Måns Tapper-03 11.19

2. Isak Erlandsson-01 11.25

3. Axel Böckerman-07 14.13

4. Max Sjöberg-04 14.42

5. Hampus Sandin-04 14,45

5. Hugo Dahlquist-07 14.45

7. Hugo Norenbom-08 16.01

8. Axel Ekenstierna-04 21.45

9. Maximilian Lundgren-05 21.47

Pojkar 5 km

1. Philip Ekenstierna-02 35.50