11 maj 2015 13:50

11 maj 2015 13:50

Terrängpropagandan klar

RANKÅS

Här kommer resultatlistan för Tibro AIK Friidrotts femte och sista Terrängpropaganda på Rankås i Tibro. I regn och rusk kämpade många tappra idrottare i motionsspåret på Rankås.

Flickor 1,2 km

1.Smilla Johansson-05, 6.47

2.Miranda Ekholm-05 , 7.34

3.Tea Matesa-Eriksson-08,8.09

4.Tove Ljungqvist-06, 8.12

5.Juni Jakobsson-05,8.31

6.Joanna Johansson-03,8.33

7.Stella Carlström-06, 8.44

8.Julia Lidenfors-07,8.50

9.Alice Lidenfors-09,8.53

10.Lova Tapper-08,8.54

11.Tindra Andersson-07,9.01

12.Anna-Stina Johansson-09,9.09

13.Moa Hammar-05,9.10

14.Wilma Hammar-08,9.20

14.Agnes Björklund-05,9.20

16.Nova Ekman-08,9.34

17.Julia Lindqvist-08, 9.43

18.My Sandin-06,9.56

19.Lovisa Welander-06,9.58

20.Lovis Sandin-08,10.01

21.Stella Andreasson-09,10.02

22.Thea Melin-07,10.04

23.Veronica Jonsson-07,10.07

24.Ella Hörnqvist-09,10.37

25.Freja Fossen-08,10.38

26.Tuva Larsson-05,11.37

27.Elvira Welander-08,11.41

28.Livia Jäger-10,11.42

29.Ronja Zäll-07,11.56

30.Stella Gustavsson-09,12.03

31.Vilya Eklind-09,12.05,

32.Märta Fernholt-11,12.50

33.Zelda Nohlberg-08 13.09

34.Saga Wersén-09,13.55

35.Ellen Wadström-13,14.08

36.Lilly Sandin-08,15.19

37.Wilma Löfnertz-08 ,15.30

38.Nellie Rosebrink-10,15.35

39.Ellen Guldbrandsen-10,16.04

40.Johanna Berg-10,16.22

41.Alva Freiman-10,17.13

42.Linnéa Löfgren-11,17.15

43.Vilda Blom-07,17.57

44.Johanna Pettersson-12,17.59

45.Meja Jonsson-08,18.01

46.Linnéa Borglin-11, 18.17

47.Ellinor Vall-08,21.23

48.Astrid Esbjörner-11,22.38

Pojkar 1,2 km

1.Raoul Schultheiss-05,6.05

2.Harry Lindberg-08,7.03

3.Hampus Sandin-04,7.08

4.Maximilian Lundgren-05,7.38

5.Felix Frej-Samuelsson-,7.43

6.Hugo Dahlquist-07,7.44

7.Max Frej-Samuelsson-07,8.25

8.Isak Sterner-08,8.43

9.August Fernholt-09, 8.52

10.Alfred Wallström-Bergstrand-07,9.21

11.William Mann-07,9.22

12.Tage Tapio-09,9.33

13.Milton Påhlsson-10,9.40

14.Ludvig Ahlinder-07,9.41

15.Louie Kajerlöv-10, 9.42

16.Oscar Shi-08,9.55

17.Vilgot Israelsson-09,9.57

18.Tim Johansson-08, 10.19

19.Elias Åkerberg-08, 10.27

20.Oskar Löfgren-08,10.39

21.Lucas Holmberg-09,11.14

22.Edvin Böckerman-09,11.17

23.Vilmer Ekman-09,11.32

24.Neo Jäger-10,11.48

25.Adam Lövgren-10,11.53

26.Colin Jonsson-10,11.54

27.Alvin Andersson-10,12.04

28.Aron Sterner-11,12.48

29.Liam Andreasson-11,12.49

30.Filip Georgsson-08,13.04

31.Lukas Nohlberg-11,13.08

32.Edward Lundberg-10,13.10

33.John Wadström-11,13.56

34.John Mann-11,14.14

35.Alexander Dahlman-11,14.35

36.Liam Johansson-10,14.38

37.Viggo Larsson-10,15.16

38.Arvid Sundh-10,16.15

39.Melvin Lingehed-10,16.31

40.Arthur Lundberg-13,16.51

41.Elias Hörnquist-11,17.06

42.Arvid Pettersson-12,17.58

43.Kasper Welander-10,18.03

44.Vide Blom-13,18.20

45.Alvin Jacobsson-12,18.28

46.Alexander Tarkka-12,18.32

47.Jonathan Vall-12,21.31

48.Emil Nilsson-13,21.33

49.Casper Löfnertz-11,24.13

50.Leon Kajerlöv-12,25.55

Flickor 2,5 km

1.Nanny Kindbom-04,11.15

2.Malva Tapper-05, 12.28

3.Liv Fossen-05, 14.21

4.Ella Tapio-05, 14.40

5.Jolin Lundberg-07,15.22

6.Svea Israelsson-06,15.43

7.Linn Rynning-06,16.12

8.Tyra Rynning-08,17.08

9.Andrea Cederholm Mohlin-07, 20.34

10.Miranda Stjärnås-07, 22.40

11.Saga Liss-07, 22.41

Pojkar 2,5 km

1.Nils Lindberg-03,11.52

2.Thim Johansson-05,11.58

3.Axel Böckerman-07,13.46

4.Mikael Jonsson-05,14.18

5.Axel Ekenstierna-04,17.40

6.Adrian Stjärnås-07, 23.43

Pojkar 5 km

1.Philip Ekenstierna-02, 33.34

Här kommer resultatlistan för Tibro AIK Friidrotts femte och sista Terrängpropaganda på Rankås i Tibro. I regn och rusk kämpade många tappra idrottare i motionsspåret på Rankås.

Flickor 1,2 km

1.Smilla Johansson-05, 6.47

2.Miranda Ekholm-05 , 7.34

3.Tea Matesa-Eriksson-08,8.09

4.Tove Ljungqvist-06, 8.12

5.Juni Jakobsson-05,8.31

6.Joanna Johansson-03,8.33

7.Stella Carlström-06, 8.44

8.Julia Lidenfors-07,8.50

9.Alice Lidenfors-09,8.53

10.Lova Tapper-08,8.54

11.Tindra Andersson-07,9.01

12.Anna-Stina Johansson-09,9.09

13.Moa Hammar-05,9.10

14.Wilma Hammar-08,9.20

14.Agnes Björklund-05,9.20

16.Nova Ekman-08,9.34

17.Julia Lindqvist-08, 9.43

18.My Sandin-06,9.56

19.Lovisa Welander-06,9.58

20.Lovis Sandin-08,10.01

21.Stella Andreasson-09,10.02

22.Thea Melin-07,10.04

23.Veronica Jonsson-07,10.07

24.Ella Hörnqvist-09,10.37

25.Freja Fossen-08,10.38

26.Tuva Larsson-05,11.37

27.Elvira Welander-08,11.41

28.Livia Jäger-10,11.42

29.Ronja Zäll-07,11.56

30.Stella Gustavsson-09,12.03

31.Vilya Eklind-09,12.05,

32.Märta Fernholt-11,12.50

33.Zelda Nohlberg-08 13.09

34.Saga Wersén-09,13.55

35.Ellen Wadström-13,14.08

36.Lilly Sandin-08,15.19

37.Wilma Löfnertz-08 ,15.30

38.Nellie Rosebrink-10,15.35

39.Ellen Guldbrandsen-10,16.04

40.Johanna Berg-10,16.22

41.Alva Freiman-10,17.13

42.Linnéa Löfgren-11,17.15

43.Vilda Blom-07,17.57

44.Johanna Pettersson-12,17.59

45.Meja Jonsson-08,18.01

46.Linnéa Borglin-11, 18.17

47.Ellinor Vall-08,21.23

48.Astrid Esbjörner-11,22.38

Pojkar 1,2 km

1.Raoul Schultheiss-05,6.05

2.Harry Lindberg-08,7.03

3.Hampus Sandin-04,7.08

4.Maximilian Lundgren-05,7.38

5.Felix Frej-Samuelsson-,7.43

6.Hugo Dahlquist-07,7.44

7.Max Frej-Samuelsson-07,8.25

8.Isak Sterner-08,8.43

9.August Fernholt-09, 8.52

10.Alfred Wallström-Bergstrand-07,9.21

11.William Mann-07,9.22

12.Tage Tapio-09,9.33

13.Milton Påhlsson-10,9.40

14.Ludvig Ahlinder-07,9.41

15.Louie Kajerlöv-10, 9.42

16.Oscar Shi-08,9.55

17.Vilgot Israelsson-09,9.57

18.Tim Johansson-08, 10.19

19.Elias Åkerberg-08, 10.27

20.Oskar Löfgren-08,10.39

21.Lucas Holmberg-09,11.14

22.Edvin Böckerman-09,11.17

23.Vilmer Ekman-09,11.32

24.Neo Jäger-10,11.48

25.Adam Lövgren-10,11.53

26.Colin Jonsson-10,11.54

27.Alvin Andersson-10,12.04

28.Aron Sterner-11,12.48

29.Liam Andreasson-11,12.49

30.Filip Georgsson-08,13.04

31.Lukas Nohlberg-11,13.08

32.Edward Lundberg-10,13.10

33.John Wadström-11,13.56

34.John Mann-11,14.14

35.Alexander Dahlman-11,14.35

36.Liam Johansson-10,14.38

37.Viggo Larsson-10,15.16

38.Arvid Sundh-10,16.15

39.Melvin Lingehed-10,16.31

40.Arthur Lundberg-13,16.51

41.Elias Hörnquist-11,17.06

42.Arvid Pettersson-12,17.58

43.Kasper Welander-10,18.03

44.Vide Blom-13,18.20

45.Alvin Jacobsson-12,18.28

46.Alexander Tarkka-12,18.32

47.Jonathan Vall-12,21.31

48.Emil Nilsson-13,21.33

49.Casper Löfnertz-11,24.13

50.Leon Kajerlöv-12,25.55

Flickor 2,5 km

1.Nanny Kindbom-04,11.15

2.Malva Tapper-05, 12.28

3.Liv Fossen-05, 14.21

4.Ella Tapio-05, 14.40

5.Jolin Lundberg-07,15.22

6.Svea Israelsson-06,15.43

7.Linn Rynning-06,16.12

8.Tyra Rynning-08,17.08

9.Andrea Cederholm Mohlin-07, 20.34

10.Miranda Stjärnås-07, 22.40

11.Saga Liss-07, 22.41

Pojkar 2,5 km

1.Nils Lindberg-03,11.52

2.Thim Johansson-05,11.58

3.Axel Böckerman-07,13.46

4.Mikael Jonsson-05,14.18

5.Axel Ekenstierna-04,17.40

6.Adrian Stjärnås-07, 23.43

Pojkar 5 km

1.Philip Ekenstierna-02, 33.34